Jau drīzumā Brīvdabas muzejs sāks iegūt jaunus vaibstus

583

Jau drīzumā beidzot sāksies gaidītie būvdarbi Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja teritorijā – rajonā, kur šobrīd atrodas padomju laikos būvētā ēka, kas kalpo kā ieeja muzejā. Te taps pilnīgi jauna un daudz plašāka centrālā muzeja ēka, kas sevī ietvers daudzus īpašus jauninājumus.

Foto: Ventspils muzejs

Kā informē Ventspils muzejs, jūnija otrā pusē tika noslēgti visi ar Piejūras brīvdabas muzeja jaunās ēkas būvniecību saistītie līgumi un tas nozīmē, ka jau pavisam drīz sāksies būvniecība. Konkrētu laiku muzejs vēl neatklāja.

Jauno ēku būvēs SIA Ostas celtnieks, SIA Firma L4. Ēkas arhitekte ir Ija Rudzīte.

Piejūras brīvdabas muzeja jaunā ēkā būs prasībām atbilstošas telpas krājumam, restaurācijai un jaunieguvumu/krājuma priekšmetu apstrādei, nodrošinot nepieciešamo materiāltehnisko bāzi kultūras mantojuma vākšanai, saglabāšanai un izpētei.  Tiks izbūvētas administrācijas un darbinieku telpas, atbilstošu darba apstākļu nodrošināšanai un pilnvērtīgai muzeja funkciju veikšanai. Piejūras brīvdabas muzeja daudzfunkcionālās ēkas tēls radīs asociācijas ar krastā pie mola piestājušu kuģi, ko paspilgtinās dekoratīvi koka elementi, veidojot ģeometriskus ornamentus un iekļaujoties Piejūras brīvdabas muzeja vidē, stāsta muzejā.

Ēkas būvniecības un labiekārtošanas kopējās izmaksas plānotas 2,935 miljonu eiro apmērā, pašvaldība piedalās ar līdzfinansējumu nedaudz virs pusmiljona eiro apmērā.

01.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils muzejs