Ventspils pilsētas domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē notikušajā balsojumā par pašvaldības vadītāja amatu tam virzītais kandidāts, smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs balsojumā nesaņēma nepieciešamo balsu skaitu, kā tas ir noteikts likumā par pašvaldībām, un amatā ievēlēts netika. Sēde vairs neturpinājās, tika nolemts deputātiem atkal sapulcēties 5. jūlijā uz ārkārtas sēdi.

Par Lembergu nobalsoja visi seši viņa partijas biedri, pret – seši pārējie deputāti.
Video (balsojuma par Aivaru Lembergu rezultātu paziņošana):Balsojumā piedalījās 12 no ievēlētajiem 13 deputātiem. Nepiedalījās balsojumā Aivars Lembergs, kurš kopš februāra ir apcietinājumā un ir spiests uzturēties Rīgas centrālcietumā. Viņš nedrīkst piedalīties domes darbā nekādā variantā.

Par savu līderi nobalsoja visi seši ievēlētie partijas biedri – Guntis Blumbergs, Didzis Ošenieks, Jānis Vītoliņš, Igeta Gredzena, Andris Grigalis un Kristīne Lemberga.
(raksts turpinās zem reklāmas)

Pret nobalsoja Bruno Jurševics, Ģirts Valdis Kristovskis, Dace Korna, Edgars Čeporjus, Normunds Pūpols un Kārlis Vočtavs.

ceturtdienas rītā intervijā Rīta panorāma sacīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, domes priekšsēdētāja neievēlēšanas gadījumā pašvaldības deputātiem būs vēl divus mēnešus ilgs laiks to izdarīt. Pretējā gadījumā ministram būs jāatlaiž ievēlētais domes sastāvs.

CER UZ JAUNA MĒRA IEVĒLĒŠANU PIRMDIEN

Tagad deputāti sanāks kopā atkal pirmdien, 5. jūlijā cerībā, ka izdosies vienoties par jauno pašvaldības vadītāju.

Kā izteicās līdzšinējais faktiskais Ventspils domes vadītājs un Latvijai un Ventspilij nominālais līderis Lemberga prombūtnē – Jānis Vītoliņš, viņš cer, ka līdz pirmdienai tomēr izdošoties rast kompromisu, lai dome spētu turpināt darbu. Jau iepriekš Latvijai un Ventspilij divus politiskos spēkus aicinājuši uz sarunām, taču tās tā arī neesot notikušas.

VISS IZŠĶIRSIES TAIBREIKĀ

Izskan vairākas iespējamās versijas, kurš no deputātiem varētu tikt virzīts amatā. Viena no plašāk apspriestajām versijām pilsētā ir Kristīnes Lembergas kandidatūra, taču kandidāti var būt arī citi – visu izšķirs citi faktori.

Pirmkārt, vai valdošajai partijai izdosies konsultācijās vienoties ar kādu no citu politisko spēku pārstāvjiem, iespējams, apmaiņai apsolot kādu no augstajiem amatiem, piemēram, domes priekšsēdētāja viena no pirmā vietnieka pozīcijām. Pietiek tikai ar vienu atbalsta balsi, lai Latvijai un Ventspilij virzīts kandidāts kļūtu par jauno domes vadītāju. Otrkārt, vai pārējie politiskie spēki savā starpā vienosies par kāda konkrēta kandidātu virzīšanu. Jebkurā gadījumā, šobrīd ir saspringts neizšķirts 6:6 un viss, tenisa valodā runājot, izšķirsies taibreikā.

01.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto un video: Ventspilnieks.lv