Ata Kronvalda fonda lielo skolu reitinga, kurā vērtētas skolēnu sekmes valsts un atklātajās mācību priekšmetu olimpiādēs, kā arī zinātniski pētniecisko darbu konkursā 2015./2016.mācību gadā, augšgalā arī šogad ir valsts ģimnāzijas, bet labāko desmitniekā iekļuvusi arī Ventspils Valsts 1.ģimnāzija.

Fonda publiskotajā reitingā izglītības iestādes iedala pēc izglītojamo skaita “lielajās skolās”, kur vidusskolēnu skaits ir lielāks par 100, un “mazajās skolās”, kur vidusskolēnu skaits ir mazāks par 100.

“Lielo skolu” reitingā neapšaubāma līdere ir Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, kura saņēmusi 122,21 balli. Otrajā vietā seko Daugavpils Krievu vidusskola-licejs ar divreiz mazāku ballu skaitu – 58,27. Trešā ir Āgenskalna Valsts ģimnāzija. Vēl pirmajā desmitniekā iekļuvušas Cēsu Valsts ģimnāzija, Daugavpils Valsts ģimnāzija, Rīgas Franču licejs, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija, Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, Siguldas Valsts ģimnāzija, bet desmitā labākā ir Ventspils Valsts 1.ģimnāzija ar 26,13 ballēm.

Reitinga 21.vietā ierindojusies Ventspils 4.vidusskola (14,85 balles), bet Ventspils 2.vidusskola ieņem 73.vietu (1,33 balles).

“Mazo skolu” reitingā pārliecinoša līdere ir RTU inženierzinātņu vidusskola ar iegūtajām 74,78 ballēm. Pirmajā trijniekā iekļuvušas Preiļu 1.pamatskola (28,90 balles) un Rīgas 89.vidusskola (27,38 balles). Seko Auces un Majoru vidusskolas, Rēzeknes Katoļu vidusskola, Brocēnu, Jūrmalas pilsētas Mežmalas un Rudzātu vidusskolas, kā arī Gulbenes novada Valsts ģimnāzija.

No Ventspils izglītības iestādēm 45.vietā ierindojusies Ventspils Centra sākumskola (7,94 balles), dalīto 71.-76.vietu ieņem Ventspils 6.vidusskola (4,44 balles), bet dalīto 101.-102.vietu – Ventspils 4.pamatskola (1,88 balles).

Augstākā pozīcijā Ventspils skolas atrodas tā dēvētajā “Zvaigžņu reitingā”, kurā tiek ņemti vērā skolēnu rezultāti starptautiskajās olimpiādēs. Ventspils Valsts 1.ģimnāzija ar sešiem punktiem ieņem dalītu septīto vietu, bet dalītajā devītajā vietā ar pieciem punktiem atrodas Ventspils 4.vidusskola.

Ata Kronvalda fonds ir sabiedriska organizācija, kuras uzdevums ir Latvijas talantīgāko skolēnu apzināšana un viņu izglītības sekmēšana. Ar savu darbību fonds vēlas palīdzēt valstij un sabiedrībai izaudzināt talantīgos skolēnus, kas nākotnē būs valsts intelektuālais balsts. Vairāk informācijas Ata Kronvalda fonda mājas lapā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils Valsts 1.ģimnāzija