Zviedrijas prāmju kompānija Stena Line šogad maršrutā starp Ventspili Latvijā un Nīnashamnu Zviedrijā norīkos divus jaunus, lielus un modernus prāmjus. Pirmais no tiem – Stena Scandica Nīnashamnas ostā ieradās otrdien, 27.jūlijā, veicot savu pirmo nakts reisu no Ventspils, informē Stena Line Group.

Jaunajā prāmī ir par 70% palielināta pasažieru salona ietilpība salīdzinājumā ar esošajiem kuģiem, kā arī gandrīz par 30% lielāka kravas ietilpība, turklāt tiek nodrošināti apstākļi patīkamai laika pavadīšanai, ceļojot pa Baltijas jūru.

Prāmis Stena Scandica ir 222 metrus garš, un tajā ir 200 kajīšu, tā ietilpība ir 970 pasažieri un 2 875 līnijmetri kravu vienībām, kā arī papildu automašīnu klājs, tādējādi palielinot kravas ietilpību par 30% un pasažieru salona ietilpību par 70%.

Prāmis ir aprīkots ar vairākām ilgtspējīgām funkcijām un degvielas patēriņa uzlabojumiem, piemēram, hibrīdiem skruberiem, balasta ūdens attīrīšanas sistēmām un citiem risinājumiem, lai piedāvātu ilgtspējīgāku transportu pāri Baltijas jūrai. Lielāka ietilpība nozīmē arī zemāku emisiju uz vienu pārvadāto vienību. Prāmja interjers ir atjaunināts, un tajā ir jaunas kajīšu kategorijas, plaši veikali ar lieliskiem piedāvājumiem zināmām zīmolu precēm, atpūtas zonas un vairākas ēdināšanas iespējas, kā arī sauļošanās terase.

«Mēs gandrīz desmit gadus pārvadājam pasažierus un kravas Baltijas jūras reģionā. Šajā laikā ik gadu esam piedzīvojuši spēcīgu izaugsmi. Turklāt, salīdzinot ar 2012.gadu, mēs esam vairāk nekā divas reizes paplašinājuši savu darbību – sākām ar vienu kuģi un desmit reisiem nedēļā, un tagad divi kuģi veic 24 reisus nedēļā,» saka Johans Edelmans (Johan Edelman), tirdzniecības direktors Baltijas jūras ziemeļu reģionā.

Viņš stāsta, ka šo paplašināšanos veicina mūsu klientu pieaugošais pieprasījums pēc jūras braucieniem Baltijas jūrā un papildu kravas ietilpības. «Tagad mēs vēl vairāk nostiprinām savas pozīcijas un piedāvājam klientiem divus jaunus, modernus un lielākus prāmjus, kas 2021.gadā nodrošinās par 30% lielāku kravas ietilpību un patīkamu ceļošanas pieredzi uz kuģa gan mūsu maršrutos uz Latviju, gan no tās.»

Ventspils  brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis pauž: «Ventspils brīvostai ir liels prieks un gandarījums sagaidīt jauno prāmi Stena Scandica. Neapšaubāmi šis ietilpīgais un mūsdienīgais prāmis būtiski paplašinās līnijas starp Latviju un Skandināviju iespējas, kas ir gaidīta ziņa Latvijas un kaimiņvalstu industriālajā sektorā. Turklāt mūsdienīgi pilnveidotais pasažieru serviss ļaus Ventspils ostai attīstīt tās lomu ne tikai kravu un industriālajā sektorā, bet arī tūrismā.»

Ventspils‒Nīnashamna ir īsākais maršruts starp Baltiju un Skandināviju. Kad Stena Scandica un Stena Baltica pārņems maršrutu Ventspils‒Nīnashamna, tie aizstās esošos prāmjus Stena Livia un Stena Flavia, kuri pēc tam kursēs maršrutā Liepāja–Trāveminde.

28.07.2021 / Autors: BNN / Foto: Publicitātes foto