Inovatīvā pabalsta hūte

779

No iedzīvotāju jautājumiem pilsētas oficiālajā portālā ventspils.lv. Pie mums Ventspilī svin un pabalstus izmaksā lielajos gadskārtu svētkos – Lieldienās, Jāņos un Ziemassvētkos. Bet Pēterdiena un citi mazie svētki ir aizmirsti.

Ventspils pilsētas domes Sociālā dienesta oficiālā atbilde. Ventspils pilsētā pašlaik svētku pabalsti tiek izmaksāti Lieldienās un Ziemassvētkos un to ir tiesības saņemt pensionāriem un personām ar invaliditāti, kā arī bērniem ar invaliditāti. Tāpat Ziemassvētkos vienreizējs pabalsts tiek izmaksāts trūcīgām, maznodrošinātām, daudzbērnu ģimenēm, un bāreņiem. (..) Kopumā šiem pabalstiem šogad ir atvēlēti 538 989 eiro Ventspils pašvaldības budžeta līdzekļu. Ventspils pilsētā tiek piedāvāti 38 dažādi pabalstu un 12 pakalpojumu veidi. Jāņos pabalsti izmaksāti netiek.

• • •

Redakcijas piebilde. Patiesībā acīgajam ventspilniekam ir pilnīga taisnība. Kāpēc Lieldienas un Ziemassvētki ir padarīti īpašāki par citiem svētkiem? Pat Jāņi, izrādās, ir aizmirsti. Un kur tad vēl latviešu tradicionālie Jurģi, Pēteri, Miķeļi un Līgas? Galu galā sava svinēšana taču ir arī Ūsiņos un Malvīnēs. Un, starp citu, vārdadienas kādam ir katru dienu (izņemot garā gada 29. februāri). Tāpēc iemesls pabalstu maksāšanai noteikti ir. Jo “apdalīt” nevienu nekādi nevar. Turklāt tik turīga pašvaldība taču var atļauties katru dienu kādam samaksāt pabalstu. Skan taču smalki – “Meldras dienas pabalsts izmaksājams desmitklasnieku vecākiem papildu mācību grāmatu iegādei”, bet “Druvju dienas pabalstu var saņemt jaunāko dienesta pakāpju policisti”. Rezultātā mums būs pilsēta, kur nevienam nevajadzēs strādāt, jo katru dienu izmaksājamie pabalsti nodrošinās mūsu iedzīvotājiem augstu pārticības līmeni.

Autors: Zemgus