Kāpēc Ventspils domā, ka ir izņēmums un drīkst cirkā izmantot savvaļas dzīvniekus?

0
335

No iedzīvotāju jautājumiem oficiālajā mājaslapā ventspils.lv: Reņķa dārzs ir iecienīta vieta aktīva brīvā laika pavadīšanai un ģimenēm ar bērniem, bet tagad tur izvietojies cirks, kas gan vairāk izskatās pēc ceļojoša zoodārza. Kamieļi, zirgi, poniji, pat zebra, un, ja pareizi redzēju, lauvas. Tas viss izvietots absolūti nepiemērotā, dzīvnieku turēšanas vajadzībām neatbilstošā teritorijā, nemaz nerunājot par kaut kādu drošību. Un, protams, smakām. Latvijā taču darbojas aizliegums uz savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā. Vai šis būtu cits gadījums?

Atbild Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļa: Ventspils pilsētas dome ir izsniegusi atļauju ceļojošā cirka viesizrāžu organizēšanai Reņķa dārzā no 2019. gada 27. jūlija līdz 2019. gada 4. augustam. Ņemot vērā Pārtikas un veterinārā dienesta sniegto atzinumu un Dzīvnieku aizsardzības likumā noteikto, viesizrādēs Ventspilī publiski kā atrakciju dzīvniekus ir atļauts izrādīt: 5 suņus, 3 zirgus, 1 ēzeli, 3 poniju zirgus un 5 kamieļus. Vēršam Jūsu uzmanību uz to, ka ceļojošais cirks ir no Čehijas un pēc viesošanās Ventspilī tālāk dosies uz Klaipēdu. Šobrīd Lietuvā nav noteikti cirka viesizrāžu organizēšanā izmantoto dzīvnieku ierobežojumi, tādēļ Jūsu minētie dzīvnieki (zebras un lauvas) ceļo līdzi cirkam, bet Latvijā organizētajās cirka viesizrādēs netiek publiski izrādīti.

Redakcijas piebildes vietā komentārs no oficiālās mājaslapas ventspils.lv: Kāda liekulība. Zebras arī uzstājās. Esmu izbrīnīta, ka Ventspils dome piekrita kam tādam, zinot, ka ir aizliegts cirks ar savvaļas dzīvniekiem. Ventspils grib visiem būt priekšā, bet tai pašā laikā dzīvo gadsimtu atpakaļ.

Autors: Zemgus