Pirms pāris dienām Ventspils slavenajā restorānā Ostas 23 pie blakus galdiņa divas studentu vecuma jaunietes pārsprieda eksistenciāli svarīgu jautājumu: kā uzzināt, ka viņš ir īstais. Nē, nē, noklausīties svešas sarunas nav labi. To zina arī Ventspilnieks.lv, taču šoreiz abu meiteņu spriesto nevarēja nedzirdēt, jo diskusija notika tik skaļi, ka, visticamāk, to varēja dzirdēt arī Livonijas ordeņa pils augšējos stāvos vai vismaz Ostas promenādē…

Meitenēm bija pilnīgi skaidrs, ka tam īstajam un vienīgajam nav jābūt smuidram, pēc vaiga glītam un visādi citādi pievilcīgam, bet galvenais kritērijs bija tas, vai izredzētais ir “perspektīvs”. Turklāt svarīgākais motīvs esot arī pieeja kandidāta naudas plūsmai vai, citiem vārdiem sakot, biezajam maciņam. Kad nu naivākā un, acīmredzot, nepieredzējušākā prinča meklētāja vēlējās noskaidrot jēdziena “perspektīvs” nozīmi, tad pieredzes bagātākā jaunkundze nekavējās nosaukt vismaz dažas pazīmes, kuras uzskatāmi demonstrēja līdzpaņemtajā planšetē – tur esot raksts, kas nosakot piecas pazīmes, pēc kā noteikt, vai viņš ir īstais. Ventspilnieks.lv izanalizēja meiteņu apspriestās pazīmes un konstatēja, ka Ventspilī savu īsto ir iespējams atrast. Ja, protams, meklē uzmanīgi, pacietīgi un atbilstoši mūsu pilsētas reālijām.

Pirmkārt, viņam jābūt ar perspektīvu darbu un atbilstošu amatu. Mūsu izpratnē tas nozīmē, ka potenciālajam kandidātam noteikti jābūt vismaz netieši saistītam ar partiju Latvijai un Ventspilij. Jo citādi nokļūt perspektīvā (vismaz mūsu pilsētas izpratnē) darbā nemaz nevar. Par amatiem nemaz nerunājot. Tātad jaunkundzēm, kas vēlas iegūt šādu vīrieti savā lietošanā, nepieciešams “iziet cauri” partijas biedru sarakstam. Un, kā labi zināms, tur iespējams atrast vismaz dažus potenciālus kandidātus. Te, protams, nepieciešams vispirms pašām sev noskaidrot, vai potenciālais kandidāts ir izskatāms kā vīra vai mīļākā kandidāts. Ja pareizs ir otrais variants, tad izvēle lielāka. Jo, citējot tautas gudrību, precēts jau nav miris…

Otrkārt, svarīgs priekšnoteikums ir transporta līdzeklis vai, vienkāršāk sakot, automašīna. Kā zināms, automašīnas dalās divās daļās: dienesta un privātie. Šis ir ļoti svarīgs jautājums, kuru nepieciešams noskaidrot jau laicīgi. Dienesta transports šajā ziņā ir labāks risinājums, jo nozīmē, ka potenciālais izredzētais nav “apgrūtināts” ar līzingu un ikmēneša maksājumiem zviedru bankām. Tātad perspektīvā būs pieejami vairāk brīvi līdzekļi. Un te mēs nonākam pie galvenā ieteikuma: bez dalības partijā Latvijas un Ventspilij (skat. pirmo punktu) pirms uzmanības pievēršanas “perspektīvajam kandidātam” vajadzētu noskaidrot, vai konkrētā kunga vai jaunskunga rīcībā ir domei vai domes struktūrvienībām piederošs dienesta auto. Jaunākajām jaunkundzēm derēs arī variants, ka izredzētajam tēvs vai māte ir amatos, kas nodrošina iepriekš minēto ekstru.

Treškārt, nepieciešama dzīves telpa. Neteiksim, protams, uzreiz, ka tai noteikti jābūt villai Kalifornijā, Karību salās vai Šeišelās. Taču privātmāja Gāliņciemā noteikti noderētu. Te gan jāņem vērā brīdinājums: vēlams, lai māja jau būtu izmaksāta un brīva no kredītsaistībām. Tāpēc, pirms pievērst uzmanību kandidātam, izraksts no zemesgrāmatas noderētu. Un, nenoliedzami, atkal svarīgi – kandidāts paredzēts kā vīrs vai mīļākais. Ja otrais variants, tad vietā būtu prasība uzreiz nodrošināt dāmu ar pašai savu dzīvojamo platību “retām, bet kaislīgām tikšanās reizēm”.

Ceturtkārt, nozīmīgi, lai izredzētajam sakristu intereses ar perspektīvā vīrieša meklētāju. Kā liecina dažādi ieraksti dzeltenā un mazāk dzeltenā presē, tad gadījumā, ja pirmie divi priekšnoteikumi ir izpildīti, tad trešais punkts ir visvieglāk izpildāmais. Jo pirmajiem diviem punktiem atbilstošie kandidāti ir ar ļoti plašu interešu loku. Piemēram, ziloņu, žirafu un degunradžu medības Āfrikas savannās noteikti var šajā interešu lokā ietilpt vairumam kandidātu. Tāpat kā atpūta Indijas okeāna salu kūrortos. Kā nozīmīgas intereses šajā ziņā var būt arī tieksme uz superātru braukšanu kā filmā Ātrs un bez žēlastības. Katrā ziņā šeit noteikti ir vieta fantāzijai – dažādas citas tikpat intelektuālas izklaides mūsu kandidātiem nav svešas.

Un, visbeidzot, jau pirmajā sarunā jāliek saprast – nekas šai pasaulē nav par velti. Kredītkarte ar neierobežotu limitu būtu kā iepazītā prinča cēls žests… Protams, ar nosacījumu, ka šo limitu papildināt ne jūs. Bet tas jau tāds dzīves sīkums. Jo jūs taču esiet tā vērta!

Kā redzams, “perspektīvā vīrieša” meklējumi ir ļoti vienkārši. Svarīgi tikai ievērot prasību izpildes secību, jo Ventspilī citādi nedrīkst.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay