Vai Ventspilī būs mauzolejs?

3754
Autors: Zemgus

Pēc labākajiem padomju ideoloģijas paraugiem, mūsu pilsētā, jau turpat trīsdesmit gadus tiek uzturēts un attīstīts personības kults.

Galvenais mūsu “Ļeņins”* – neapšaubāmi visur esošais, zinošais, redzošais, dzirdošais biedrs Aivars Robertovičs, kurš jebkuru uzklausīs, bērniem galvu noglaudīs un ja vajadzēs, pat baļķi aiznesīs. Ventspilī bez Robertoviča atļaujas kokiem pat lapas nekrīt.

Arī amatos, ja vajag, personas tiek ieceltas teju uz mūžu. Tieši tā ir noticis ar Ventspils pilsētas izpilddirektoru Aldi Ābeli, varonīgajiem Ventspils brīvostas valdes locekļiem: pašu Robertoviču, Jāni Vītoliņu, Gunti Blumbergu un Didzi Ošenieku. Ir pagājuši vairāki Ventspils pilsētas domes sasaukumi, bet šie biedri, Ventspils pilsētas domei par darbu neatskaitoties, attiecīgajos amatos nepārvēlēti, atrodas jau kopš 2008. un 2009. gadiem. Proti, Ventspils pilsētas dome Ābeli izpilddirektora amatā un Gunti Blumbergu par Ventspils brīvostas valdes locekli pēdējo reizi iecēla 2009. gada Ventspils pilsētas domes sasaukuma sākumā – 2009. gada 10. jūnijā. Savukārt Robertovičs, Vītoliņš, Ošenieks – par Ventspils brīvostas valdes locekļiem pēdējo reizi tika apstiprināti 2005. gada Ventspils pilsētas domes sasaukumā – 2008. gada 22. decembrī.

Kopš tā laika neviens no viņiem nav atskaitījies par padarīto, viņu darbs nav ticis izvērtēts, viņi nav guvuši vairāku domes sasaukumu uzticību, proti, var uzskatīt, ka attiecīgās amatpersonas ir uzurpējušas varu un sevi amatos iecēluši uz mūžu, tāpat kā to izdarīja bēdīgi slavenais Krievijas revolūcijas vadītājs Ļeņins, kurš jau turpat kā 100 gadus atdusas mauzolejā pie Kremļa.

* “Mūmija un kults. Kā zināms, Krievijas oktobra revolūcijas līderim Ļeņinam nomirstot, īpašu lomu padomju ideoloģijā ieguva viņa mūmija un Mauzolejs Maskavā, Sarkanajā laukumā. Tas kļuva par pasaules proletariāta vadoņa galveno pielūgsmes vietu, par burtisku lozunga „Ļeņins dzīvoja, Ļeņins dzīvs, Ļeņins dzīvos mūžam!” iemiesojumu. Oficiālajā padomju ateistiskajā ideoloģijā nebija vietas dievam, bet bija nepieciešams kults. Mirušais, bet redzamais, ārēji saglabātais Ļeņins padomju pilsonim pildīja sava veida elkudieva lomu, faktiski bija visas ideoloģijas centrs. Ļeņina mūmijā slēpās viens no padomju komunisma galvenajiem balstiem, kulta svētuma elementu koncentrāts, atņemamās reliģiozitātes aizstājējs.”

Autors: Zemgus