Ventspilī tikt uz zupas virtuvi tikai… pēc daudzu formalitāšu nokārtošanas

0
170

No iedzīvotāju jautājumiem oficiālajā portālā Ventspils.lv. Cilvēku skaits, kuri apmeklētu Zupas virtuvi, patiesībā būtu ievērojami lielāks, ja nebūtu jākārto formalitātes, visa tā papīra būšana. Ja uz Zupas virtuvi varētu iet jebkurš trūcīgais, izstāvēt rindu un saņemt ēdienu, tas daudziem būtu ļoti liels atspaids. Varbūt tomēr varētu iztikt bez visām tām formalitātēm?

No Ventspils pilsētas Sociālā dienesta atbildes. Zupas virtuves pakalpojumi, kurus nodrošina nevalstiskās organizācijas, Ventspils pilsētā tiek finansēti no pašvaldības budžeta līdzekļiem. Zupas virtuves pakalpojums ir sociāls pakalpojums. Valstī sociālo palīdzību un sociālos pakalpojumu piešķiršanas regulē Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likums. Likumā ir noteikti sociālā atbalsta sniegšanas pamatprincipi un tie ir: sociālā palīdzība klientam tiek sniegta, pamatojoties uz viņa materiālo resursu — ienākumu un īpašuma novērtējumu, individuāli paredzot katra klienta līdzdarbību ar mērķi uzlabot savu sociālo situāciju; sociālie pakalpojumi tiek sniegti, tikai pamatojoties uz sociālā darba speciālista veiktu personas individuālo vajadzību un resursu novērtējumu.

Redakcijas piebilde. Politiskā un ierēdniecības darba klasika liecina: ja ļoti negribas atrisināt kādu jautājumu, tad jānodibina “darba grupa”. Nedaudz pārfrāzējot: ja nu galīgi negribas risināt kādu jautājumu, tad vajag paslēpties aiz kodeksu, likumu un normatīvo dokumentu ķīpām. Un tad jau, kas zina, varēs vispār noņemt Zupas virtuves problēmu no dienaskārtības. Jo vairāk papīru būs nepieciešams, lai saņemtu dienišķo zupiņu, jo mazāk būs gribētāji “izstaigāt” garo papīru ceļu…

Autors: Zemgus