Arī šovasar būs elektroniskās mūzikas nakts Bezmiegs

1316

Jau otro vasaru Ventspils pilsētas svētku ietvaros, 5.augustā plkst.22, teātra nama Jūras vārti Jaunajā zālē notiks elektroniskās mūzikas nakts Bezmiegs.

Pasākuma koncertu programmu ievadīs Dirty Deal Audio komūnas pārstāvis Kashuks – viens no šobrīd pazīstamākajiem savas paaudzes elektroniskās mūzikas producentiem. Savas muzikālās gaitas uzsācis jau 16 gadu vecumā, Kashuks sākotnēji līdzdarbojās vairāku Latvijā pazīstamu hip-hop mākslinieku mūzikas radīšanā. Pēdējos gadus mūziķa interešu loks ir kļuvis krietni plašāks un viņa vārds locīts elektroniskās, down tempo, chill un pat eksperimentālās mūzikas žanru ietvaros. Līdz šim Kashuks izdevis jau vairākus ierakstus, no kuriem viņa trešais albums Piece of a Chance pt.3 ieguva Zelta mikrofonu kā 2014.gada labākais elektroniskās un deju mūzikas ieraksts.

Turpinājumā gaidāms Dena – Berlīnē dzīvojošās bulgārietes Denicas Todorovas hip-hop/elektroniskās popmūzikas projekta – uznāciens. Pirms diviem gadiem izdotā albuma Flash pirmais vēstnesis – ironiskais singls Cash, Diamond Rings, Swiming Pools izpelnījās daudzu klausītāju un par mūziku rakstošo mediju ievērību. Erlends Oije tajā nav iemaldījies nejauši. Dueta Kings of Convenience dalībnieks ir līdzējis producēt Dena mūziku un to ierakstīt, bet viņa, savukārt, bijusi Whitest Boy Alive fona vokāliste.

Nakts koncertu izskaņā uz Jaunā zāles skatuves kāps Bristoles duets Giant Swan. Viņu daiļradi raksturo trokšņainas un netīras ģitāru skaņas, tehno ritmi un abu dalībnieku Robina Stjuarta un Harija Raita te izšķiramās, te līdz nepazīšanai pārvērstās balsis.

Pirms un pēc mūziķu uzstāšanās par pasākuma atmosfēru un apmeklētāju labsajūtu gādās dīdžeji Cosmic Monkey un Igors Vorobjovs.