Atāls atsauc dalību Senās uguns naktī; viņa vietā uzstāsies Austra Pumpure

1356
Autors: Publicitātes foto
Autors: Publicitātes foto

Sestdienas vakarā Staldzenes stāvkrasta pludmalē notiks Senās uguns nakts, kad tiks iedegti ugunskuri, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru, par dabas resursu saglabāšanu savai un nākamajām paaudzēm un atvadīšanos no vasaras. Sākotnēji bija plānots, ka pasākumā uzstāsies dziesminieks Valdis Atāls, tomēr pēkšņu veselības problēmu dēļ viņš nevarēs ierasties. Tādēļ Atāla vietā pasākumā dziedās un muzicēs Austra Pumpure un tautā iemīļotie Austrasbērni.

Pumpure ir viena no dziesminieku kustības aizsācējām Latvijā, ilggadēja jauno mūziķu skolotāja, harismātiska Imanta Kalniņa dziesmu izpildītāja, tautas mīļota māksliniece un Triju zvaigžņu ordeņa kavaliere. Par Austrasbērniem sevi dēvē tie, kuri savulaik mācījušies un dziedājuši kopā ar Austru. Austrasbērnu repertuārā ir Imanta Kalniņa, pašu Austrasbērnu rakstītas un neiztrūkstoši arī tautasdziesmas, kuras tiks atskaņotas arī pasākumā Staldzenē.

Lai nodrošinātu iedzīvotāju nokļūšanu Staldzenē uz pasākumu, 27.augustā būs speciāli papildus reisi autobusu maršrutā Nr.8 plkst.20.30 no Swedbankas līdz Staldzenes stāvkrastam un plkst.22.30 no Staldzenes stāvkrasta līdz Ventspils pilsētas centram.

Pasākuma apmeklētāji aicināti ņemt līdzi sveces un iedegt tās kopā ar citiem.