Autormūzikas ciklā “Ma” koncertēs čellists Olivers Koutss

568

14.decembrī Ventspilī, koncertzāles Latvija Mazajā zālē ar britu čellista, elektroniskās mūzikas mākslinieka un komponista Olivera Koutsa performanci noslēgsies šī gada laikmetīgās autormūzikas cikls Ma, informēja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga.

“Viņa daiļradei, šķiet, vienlaikus piemīt neskaitāmas trajektorijas – gan romantiskās un ambientās mūzikas, gan klasiskās un vienlaikus tā sauktais braindance jeb aizvadītā gadsimta 90. gadu britu elektroniskās mūzikas vienam no novirzieniem raksturīgās. Koncertos mūziķis šīs tik atšķirīgās savu muzikālo interešu trajektorijas kopā “sien” un klausītāju līdzi ved ar pastiprināta un elektroniski modificēta čella spēli, kura radītās melodijas piepilda telpu, ieskauj klausītāju un piešķir ceļojumam pārlaicīgu ārpus telpas dimensiju,” stāsta Lācberga.

Nupat jūlijā notikušajā Mančestras Starptautiskajā festivālā Olivers Koutss bija leģendārā Devida Linča kūrētās koncertprogrammas galvenais mākslinieks.

Ma jeb bet no itāļu valodas mūzikas terminoloģijā ir 2018. gadā teātra namā Jūras vārti aizsākts laikmetīgās autormūzikas cikls, kura ietvaros Ventspilī viesojas dažādu žanru ārvalstu un latviešu mūziķi un komponisti.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto