Ventspils brīvostas pārvalde informē, ka Ovišu, Užavas un Akmeņraga bākas atkal var apskatīt interesenti. Ir iespēja tās aplūkot arī no iekšpuses.

Šo bāku apsaimniekotājs ir Ventspils brīvostas pārvalde. Ovišu, Užavas un Akmeņraga bākas uz laiku nebija pieejamas apmeklētājiem. Aizliegums tās apmeklēt bija reakcija uz valstī noteikto ārkārtējo situāciju vīrusa Covid pandēmijas sakarā.

Bākā vienlaikus drīkstēs atrasties tikai tie apmeklētāji, kas ieradušies kopā ar vienu transportu. Šāds ierobežojums noteikts, lai rūpētos par apmeklētaju drošību.Atrodoties bāku teritorijā, apmeklētājiem  jāievēro divu metru distance. Ovišu bākas ekspozīcijas zālē ārkārtas situācijas laikā apmeklētāji lūgti neaiztikt ar rokām interaktīvos ekspozīcijas priekšmetus.

Par Latvijas vecākās Ovišu bākas, skaistās Užavas bākas un visattālākās Akmeņraga bākas saglabāšanu un uzturēšanu kārtībā ir atbildīga Ventspils brīvostas pārvalde. Ventspils brīvostas pārvalde tās ir padarījusi pieejamas publiskai apskatei, ievērojot iedzīvotāju lielo interesi par šo īpašo kultūrvēsturisko mantojumu. Ovišu bākā izveidota arī hidrogrāfijas vēstures ekspozīcija.

Bākas apmeklētājiem atvērtas katru dienu, izņemot pirmdienas, no plkst. 10.00 līdz 16.00. Užavas bāka apmeklētājiem slēgta arī otrdienās.

15.05.2020./Autors:Ventspilnieks.lv /Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs