Ir prieks, ka jau 30 gadus dzīvojam paši savā valstī un dalību Neatkarības deklarācijas pasludināšanā ir ņēmuši arī šā brīža Ventspils pilsētas domes sasaukuma deputāti. 

Prieks, ka Ģirts Valdis Kristovskis visus šos 30 neatkarības gadus ir nesavtīgi piedalījies tiesiskas valsts veidošanā un dara to vēl šobrīd. Bijis vairāku Saeimas sasaukumu deputāts, Eiropas Parlamenta deputāts, LR iekšlietu, aizsardzības un ārlietu ministrs. Veicinājis Latvijas Valsts pievienošanos Eiropas Savienībai un NATO. Šobrīd iegūtā pieredze valstisku jautājumu risināšanā tiek produktīvi izmantota, pildot Ventspils pilsētas domes deputāta pienākumus.

Savukārt Aivara Lemberga toreizējās balsošanas par neatkarības atjaunošanu patiesā motivācija izgaismojās viņa šī gada 4.maija uzrunā ventspilniekiem.

“Man ik pa brīdim jautā, kāpēc es balsoju par Latvijas neatkarību pirms 30 gadiem? Es jau tai laikā vadīju pilsētu un faktiski nekas jau manā karjerā nav mainījies. Kāpēc es  izvēlējos šo Latvijas neatkarības ceļu? Un es varu atbildēt ļoti īsi: es to izvēlējos tāpēc, ka,  pēc manām domām, visa Latvija un it īpaši Ventspils un ventspilnieki nebija pelnījuši tādu likteni, kāds tai bij padomju laikā, kad Maskavas pieeja bija: nauda mūsu – Maskavas, problēmas jūsu – ventspilnieku … ”.

Tātad, Aivaram Lembergam balsojot pirms 30 gadiem par Latvijas neatkarības  atjaunošanu, patiesā motivācija bija nevis brīva valsts brīvā pasaulē, bet gan viņa labi zināmais savtīgums, proti, pieņemot deklarāciju, būs iespējams gūt finanšu resursus, kuri no Ventspils ostas darbības līdz tam nonāca Maskavas rīcībā. 

Kā izrādījās pēc daudziem gadiem, Latvijā atjaunojot neatkarību, lauvas tiesa no šiem resursiem nonāca nevis sabiedrības, bet tieši Lemberga rīcībā un īpašumā, tāpat kā padomju laikā, atstājot valsti un ventspilniekus ar “garu degunu”.  Faktus par notikušo tautas līdzekļu sagrābšanu mega apmēros (prihvatizācija, korupcija, privatizācijas sertifikātu afēra, vajadzīgo likumu pieņemšana un savu cilvēku bīdīšana valsts augstākajos amatos savtīgos nolūkos, oligarhu sarunas u.t.t.) apliecina Lembergam izvirzītās apsūdzības, noteiktie tiesiskie ierobežojumi un nu jau ASV sankcijas. Ventspilnieki noteikti labi atceras arī mākslīgu dzīvokļu privatizācijas bremzēšanu Ventspilī un citas Lemberga afēras, kuru dēļ cieta ventspilnieki, uzņēmēji un sākotnējie privatizācijas sertifikātu īpašnieki, kuri bija spiesti savus sertifikātus pārdot par grašiem. 

Šādi Ventspils tranzīta uzņēmumus par sīknaudu ieguva pats Lembergs, savukārt, Lemberga realizētās dzīvokļu afēras dēļ daudzi ventspilnieki bija spiesti pārmaksāt, sākotnēji pārdodot  un vēlāk jau par daudzas reizes augstāku samaksu iegādājoties dzīvokļa privatizācijai nepieciešamos sertifikātus.

Šobrīd Lembergs turpina vērsties pret visiem, kuri neatbalsta un nepiekrīt viņa afērām.

Nav brīnums, ka abi toreizējie balsotāji par neatkarību Ģirts Valdis Kristovskis un Aivars Lembergs nu atrodas pretējās frontes pusēs.

15.05.2020./Lasītāja iesūtīts raksts