Baznīcu naktī šovakar būs atvērtas arī trīs draudzes Ventspilī

1295

Piektdien, 10.jūnijā, visā Latvijā norisināsies tradicionālā Baznīcu nakts – kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā.

Tas ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības. Pasākuma dienā baznīcas ir atvērtas līdz pusnaktij un pat ilgāk. Arī Ventspils pilsētas un novada baznīcās varēs izbaudīt mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu.

Baznīcu naktī piedalīsies arī trīs Ventspils draudzes.

Ventspils Nikolaja evaņģēliski luteriskā baznīcā skanēs ērģeļmūzika Ventspils Mūzikas vidusskolas ērģeļu klases audzēkņu izpildījumā. Pēc vakara lūgšanas un vesperēm būs iespēja klausoties baznīcas vēstures stāstījumā, izstaigāt baznīcu. Plkst.21 sāksies koncerts, kurā piedalīsies draudzes mūziķi un tenors Rinalds Kandalincevs. Pusdesmitos sāksies teatrāls uzvedums Stārķis Varis, plkst.22.30 notiks sveču iedegšana baznīcā, tai sekos Tezē lūgšana . Pārdomām, klusumam un lūgšanām baznīca būs atvērta līdz pusnaktij.

Ventspils baptistu baznīcā arī vakars sāksies plkst.18. Būs gan fotoizstāde, doties ekskursijā, aplūkot bībeļu izstādi, piedalīties sadraudzībā baznīcas pagalmā. Būs arī lūgšanas, pielūgsme un slavēšana, kā arī koncerts ar draudzes mūziķu piedalīšanos, psalmu lasījumi.

Ventspils Septītās dienas adventistu baznīcā notiks dievnama apskate, vakara lūgšana, interaktīvs dievkalpojums un lekcija par pasaules notikumiem Bībeles pravietojumos.

Ventspils novadā arī Usmas baznīca piedalīsies Baznīcu naktī.