Šonedēļ Livonijas ordeņa pilī – lielais bruņinieku cīņu turnīrs

1299

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī jau 13.gadu ieradīsies viduslaiku cienītāji un cīnītāji, lai divas dienas – 11.un 12.jūnijā – piedalītos turnīrā Lilium Vindaviensis 2016, kurā tiks izvēlēts brašākais seno cīņu klubs un ieroču nesējs.

Ventspils muzejs sadarbībā ar vēstures rekonstrukciju klubu Comturia Wynda un bruņniecības atbalstītājiem – Ventspils pilsētu, A/S Cēsu alus, kafejnīcu Ostas23 gādās par to, lai sestdien un svētdien pilī skanētu izcilā viduslaiku mūzikas ansambļa Trakula mūzika, turnīrā piedalītos vēstures rekonstrukciju klubi: Livonensis, Lübeck, Rodenpois, Ugunszīme, Nirks (Igaunija), Excertitus Rigensis, Sv. Maurīcija rota, senās mūzikas grupa no Baltkrievijas Lity Taler un par to, lai neviens nejustos noskumis šajos viduslaiku svētkos, rūpēsies dāma Lorensa Kaliostro – bruņinieku un dzejdaru mūza, nepaklausīgu vīru bieds, ģimenes tirāne un balsts. Būs jaunas (senās) atrakcijas un cīņas ieroči – trebušets, balistārijs un vārtu tarāns brāļa Ivara un Piltenes mazbrāļu versijās, būs viduslaiku darbnīcas mazajiem un lielajiem.

Protams, jāņem vērā, ka 14.-15.gs. pulksteņiem bija tikai stundu rādītājs un, ierodoties uz Lilium Vindaviensis, savu mūsdienu cilvēka dzīves ritmu ir jāatstāj tālu aiz pils vārtiem.