Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) apsaimniekotās dabas takas un skatu torņi, sākot no 16.maija, atkal ir pieejami apmeklētājiem. Šāds lēmums pieņemts, ievērojot MK lēmumu pakāpeniski samazināt Covid pandēmijas dēļ ieviestos pulcēšanās ierobežojumus. Latvijas īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās ir izveidoti un uzturēti 748 dabas tūrisma un infrastruktūras objekti. Tās ir dabas takas, laipas, velo maršruti, skatu torņi, atpūtas vietas, informācijas stendi, stāvlaukumi un dažādi citi dabas objekti. Tie, kuros nebija iespējams nodrošināt valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, bija uz laiku slēgti.

No sestdienas, 16. maija,  skatu torņi un dabas takas atkal ir pieejami visos novados.  Maršrutos, kuri ietver šaurus laipu posmus, radot situāciju, kurā nav iespējams brīvi samainīties pretim nākošiem tūristiem, arī turpmāk būs spēkā noteiktais vienvirziena kustības virziens. Informatīvās zīmes ar aicinājumu ievērot divu metru distance dabas objektos ir saglabātas. Ir ieteikums izvairīties no margu aizskaršanas, kā arī plānot savu maršrutu pa mazāk populāriem objektiem.

Mākoņkalnu Rāznas Nacionālajā parkā, kur notiek kāpņu remonts, vēl kādu laiku nebūs iespējams apmeklēt.

Visa aktuālā informācija par ierobežojumiem dabas tūrisma objektos, ko uztur ne tikai DAP, bet arī pašvaldības, LVM un citi, atrodama Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnē un mobilajā lietotnē “Dabas tūrisms”.

18.05.2020./Autors: Ventspilnieks.lv/ Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs