Decembrī Ventspils koncertzālē muzicēs Terijs Railijs kopā ar dēlu Gianu

714

7.decembrī Ventspils jaunajā koncertzālē Latvija uzstāsies mūziķis, komponists-leģenda Terijs Railijs, turklāt viņš muzicēs kopā ar savu dēlu Railiju, pavēstīja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga.

Kā stāsta Lācberga, Railijs, Stīvs Reihs, Filips Glāss un Džons Adamss ir “četri vaļi, kuri cēluši un pēdējās desmitgades turējuši veselu žanru, neskaitāmus tā atvasinājumus mūsdienās, iespaidojuši domu, klausītāju un mūziķu paaudzes, un dara to joprojām”. Īpaši to var teikt par Railiju, kurš cienījamā vecumā joprojām aktīvi koncertē un rada arvien jaunus skaņdarbus pasaules izcilākajiem mūziķiem un kolektīviem.

“Nekas man dzīvē nav sagādājis lielāku prieku un apmierinājumu kā kopīga improvizēšana ar dēlu Gianu. Nekas nelīdzinās tai gluži intuitīvajai kopā būšanai mūzikā, ko abi tik daudz reižu esam piedzīvojuši uz skatuves. Gians spēj brīnišķīgā veidā veidot kontrapunktu manai mūzikai un tās kopējai noskaņai, un katru reizi esmu pārsteigts atkal un atkal, redzot, ar kādu virtuzitāti viņš to dara. Nevaru iedomāties labāku gara un prāta sadarbību par mūsējo,” tā par sevi saka Railijs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto