Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Čīka/LETA

Trešdien, 8.martā, plkst.13 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks cikla Rakstītājs-Lasītājs kārtējā tikšanās reize, un šoreiz bibliotēkā viesosies rakstniece un dramaturģe Inga Ābele. Tās laikā rakstniece stāstīs par savu romānu Duna.

Ābeles ceturtais romāns un devītā prozas grāmata Duna ir jaunākais darbs vēstures romānu sērijā Mēs. Latvija, XX gadsimts. Romāns hronoloģiski ir nākamais darbs pēc Māra Bērziņa romāna Svina garša un Gundegas Repšes romāna Bogene. Kā teikts romāna anotācijā, darbā Duna savijas divas laika līnijas – mūsdienas un galvenā varoņa Andreja Radviļa pēckara laika jaunība. Zirgus un hipodromu rakstniece izvēlējusies kā simbolu. “Kaut kur Latgalē reiz dzirdēju stāstu, ka kādās sacensībās ir likts pieturēt zirgu, un it kā čeka to ir likusi darīt. Kaut kā tas viss savijās – varas spēles, tīra spēle, netīra spēle… Rīgas hipodroms mani interesēja arī kā vieta, kuras vairs nav Rīgas kartē,” raksta rakstniece.

Romāns vēsta par 1949.gadu Rīgā, Sēlijā un Latgalē. Daugava, cilvēku un sugas rikšotāju likteņi. Autore izceļ paralēles, kas saista zirgu un cilvēku likteņus pēckara traģēdijā. Cilvēkus lopu vagonos izsūta uz Sibīriju, šķirnes rikšotājus jūdz vezumos un līdz nāvei nostrādina kolhozos. Lai arī Ābele vēsturiskā romāna žanrā darbojusies arī agrāk, sarakstot Literatūras gada balvu ieguvušo romānu Klūgu mūks, rakstniece atzīst, ka jaunāko romānu pabeigt ir bijis gan emocionāli, gan fiziski sarežģīti.