Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC

Svētdiena Ventspils apkaimē aizritēs vējaina, kļūs aukstāks un sākot ar pusdienu brīžiem snigs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Jau rīta pusē plkst.8 gaisa temperatūra Ventspilī bija noslīdējusi līdz +1 grādam. Pūta austrumu puses vējš, kas brāzmās sasniedza 10 m/s.

Dienas gaitā austrumu puses vējš tikai pieņemsies spēkā, pēcpusdienā tas brāzmās pūtīs ar ātrumu līdz 15 m/s. Gaisa temperatūra noslīdēs līdz nullei, bet vakarā – līdz -1 grādam. Sākot ar pusdienu, ik pa brīdim gaidāmi nokrišņi slapja sniega veidā.

Jaunas darba nedēļas sākumā Latvija atradīsies pārejas zonā starp plašu anticiklonu virs Skandināvijas un aktīvu ciklonu darbību virs Eiropas centrālās daļas. Vējiem iegriežoties no ziemeļaustrumiem un austrumiem, gaidāma vēsāka gaisa ieplūšana Latvijā. Naktīs gaidāms neliels sals, bet dienā temperatūra pakāpsies vien līdz nullei vai +1 grādam.

Savukārt nedēļas vidū Latvijai vairāk pietuvosies ciklons no dienvidiem, kas atnesīs bagātīgus nokrišņus galvenokārt sniega veidā. Tādēļ pastāv varbūtība, ka jau visā Latvijā izveidosies jauna sniega kārta, kas nedēļas beigās, līdz ar siltāka un mitrāka gaisa ienākšanu teritorijā, sāks pakāpeniski kust.