Jūras vārtos skatāma Rituma Ivanova personālizstāde

1360

Kopš ceturtdienas, 7.aprīļa, teātra namā Jūras vārti skatāma Rituma Ivanova personālizstāde Kadru tvērējs.

Starp popkultūras simboliem un laikmetu ikonām, sevi fiksējis arī pats kadru tvērējs. Notvertais mirklis Rituma Ivanova darbos ar gleznieciskās izteiksmes līdzekļu palīdzību, transformē mūsdienu, kā arī aizgājušā laika ikonas un simbolus, citā uztveres dimensijā, liekot uzrunāt skatītāju jaunā un līdz šim nezināma valodā.

Jaunākajā sērijā Raugoties saulē, kurā attēloti tuvi un pazīstami cilvēki, mākslinieks ir atteicies no sev tik tuvās un raksturīgās svītru tehnikas. Raugoties saulē inspirējis pavadītais laiks mākslas rezidencē Abu Dabī 2015.gadā.

Izstādē redzami pašportreti, kuros sevis paša izzināšana ir kā spēle, kas ļauj variēt ar laiku, telpu un izteiksmes līdzekļiem. Pašportretu var uzlūkot kā koncentrētu autobiogrāfiju, kuros dotajā ekspozīcijā atspoguļojās ne tikai mākslinieka būtība konkrētajā brīdi, telpā un laikā, bet tā ir arī iespēja izsekot cauri laikiem dažādajam gleznotāja rokrakstam.

Ritums Ivanovs absolvējis Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolu, turpinājis studijas Latvijas Mākslas akadēmijā un studējis Humbolta Universitātē ASV. Rituma Ivanova gleznas gan personālizstādēs, gan grupu ekspozīcijās pabijušas ASV, Francijā, Šveicē, Vācijā, Igaunijā, Katārā, Austrijā, Krievijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Beļģijā, daudzi darbi iekļauti gan dažādu valstu mākslas muzeju, gan privātajās kolekcijās. 2009.gadā Ivanova darbs FRAME 05 tika pārdots prestižajā britu izsoļu namā Sotheby’s.

Izstādes kurators Uldis Pētersons. Izstāde apskatāma līdz 22.maijam. Ieeja bez maksas.