Vietai blakus ir jābūt tukšai, bet tukšai tikai no cilvēkiem. Ēdināšanas iestādēs Viļņā ir gūta šī atziņa un secināts, ka nav ne vainas, ka, ja savdabīgu ilūziju par kompāniju pie tava galdiņa nodrošina manekeni, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs ERR.

“Mūsu restorānā tukši galdiņi izskatās diezgan dīvaini, bet mēs arī neesam spiesti tos aizvākt,” norāda restorāna Cosy īpašnieks Bērnijs Ters Brāks (Bernie Ter Braak),

“tādēļ nolēmām vērsties pie mūsu kaimiņiem, modes saloniem, un piedāvājām viņiem mūsu tukšos galdus, kur izrādīt viņu jaunākās kolekcijas. Ideja gāja plašumā un šim projektam pievienojās labi pazīstami dizaineri,” skaidro Viļņas restorāna īpašnieks.

Kā paziņojumā presei vēsta Viļņas tūrisma informācijas centrs Go Vilnius, Lietuvas galvaspilsētas vecpilsētā maija otrajā pusē idejai pievienojušies daži desmiti restorānu un kafejnīcu. Tajās pie neaizņemtiem galdiņiem sēž aptuveni 60 modīgi tērpti manekeni un patīkami klusē.

Lietuvā joprojām ir spēkā karantīna un ēdināšanas iestāžu darbība telpās ir atļauta ar nosacījumu, ka starp klientiem ir divu metru distance.

Varbūt šo lielisko ideju varam pārņemt arī mēs, ventspilnieki? Pēc vienmuļajiem mēnešiem, kas pandēmijas laikā pārsvarā aizvadīti mājās, šāds inovatīvs risinājums ienestu patīkamas pārmaiņas mūsu sabiedriskajā dzīvē Ventspilī. 

28.05.2020./ Autors: BNN/Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay