Piektdien, 10.janvārī, teātra nama Jūras vārti galerijā notiks gleznotāja Jura Andersona personālizstāde, informēja Kurzemes filharmonijā.

Vai mēs, nespējot uzlabot savas tautas un nācijas lietas, dodam savu pienesumu Visuma haosam? Bet, varbūt vajag citādi – mainīt to, pār ko mums ir vara, proti – pašiem sevi?  Mainīties – tas nozīmē saprast. Tas nozīmē ne tikai skatīties, bet arī ieraudzīt. Un māksla ir šī iespēja, jo – kā teicis kāds viedais – māksla ir veids, kā Dievs sevi dara redzamu,” tā teicis pats mākslinieks.

Gleznotājs un arhitekts (1957) Juris Andersons izstādē Gadalaiki skatītāju aicina ieskatīties vērīgāk dabas pārsteidzošajos, mainīgajos un nepastāvīgajos tēlos, kas, lai gan notverti vienā un tajā pašā vietā, vienmēr ir atšķirīgi un pilnīgi savā harmonijā un skaistumā. Mākslinieka gleznās saskatāms dabas mainīgais spēks, tajās jaušama ekspresivitāte, dinamika un krāsu intensitāte, kas raksturīga dabas daudzveidībai.

Andersons, pēc profesijas būdams arhitekts, glezniecībai pievērsies 2001. gadā. Piedalījies izstādēs un plenēros gan Latvijā, gan ārvalstīs – Itālijā, Francijā, Portugālē, Spānijā un citviet.

Izstāde apskatāma līdz 16. februārim.

09.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto