Kāpēc ventspilniekiem noderīga gongu meditācija un ko tā dod?

795

Iespējams, daudzi ir dzirdējuši, ka Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiek tāds pasākums, kā gongu meditācija un jautā, kas tas ir un kāpēc tāda ventspilniekiem ir vajadzīga? 

Pirmkārt, gongu meditācija, kuru vada netradicionālās medicīnas speciāliste Natālija Rutule, ir ikvienam interesentam brīvi pieejams pasākums, kurā katrs pats var izjust un izzināt šo meditācijas procesu.

Tiem, kuri vispirms labāk grib uzzināt kaut ko iepriekš, pasākuma rīkotāji – Ventspils bibliotēka, stāsta: “Gongu skaņai ir labvēlīga ietekme uz cilvēka veselību. Tā skaņa harmonizē, sakārto, atjauno un dod spēku, tā ir kā masāža veģetatīvajai nervu sistēmai. Gonga skaņas spēles laikā rodas efekts, kas sajūtās līdzīgas masāžai, veicina relaksāciju, ļaujot nonākt mierīgā atpūtas stāvokli, palīdz mazināt stresu. Gonga skaņas rada pozitīvas pārmaiņas mūsu fiziskajā, emocionālajā un garīgajā stāvoklī.”

Seansa laikā tiek izmantoti arī daudzi citi instrumenti, bet klausīšanās jeb iegremdēšanās gongu skaņās vienlaicīgi ir dziļa relaksācija, meditācija un dziedināšana.

Nākamā nodarbība ir jau šodien, 14.janvārī, plkst.17.30 Galvenajā bibliotēkā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils bibliotēka