Koncertzāles “Latvija” atklāšanu tiešraidē translēs arī televīzijā un radio

547

Ventspils koncertzāles Latvija atklāšanas pasākumu 25.jūlija vakarā no plkst.21.15 tiešraidē translēs arī Latvijas Televīzijā un Latvijas Radio 3 kanālā, informēja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga. 

Koncertzāles atklāšanas koncertos, kas notiks 25. un 26. jūlijā, piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris Latvija, Ventspils Kultūras centra sieviešu koris Venda, jauktais koris Ventspils, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un solisti – ērģelniece Iveta Apkalna, dziedātājs Intars Busulis, saksofonists Gints Pabērzs un vokālists Emīls Patriks Dzenītis. Koncertprogrammas mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais.

Programmā iekļauti divi pirmatskaņojumi: Viļņa Šmīdberga Atklāšanas fanfaras, kā arī Raimonda Tigula un Noras Ikstenas oratorija Jūras grāmata. Turpinājumā izskanēs Maestro Raimonda Paula koncertprogramma.

Iveta Apkalna, kura 27. jūlijā sniegs solo koncertu uz unikālajām Vācijas ērģeļu būvniecības uzņēmumā Johannes Klais Orgelbau ražotajām stabuļu ērģelēm, klausītājiem piedāvās Nikolā Žaka Lemēna, Džordža Talbena Bola, Sofijas Gubaiduļinas, Pola Dikā, Sezāra Franka, Johana Sebastiāna Baha un Ferenca Lista darbus, kā arī Pētera Vaska skaņdarba Hymnus Latvijas pirmatskaņojumu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay