Kur apgūt rūķa amatu?

1607

Ventspils Amatu mājā sestdien, 17.decembrī, laikā no plkst.11 līdz 14 notiks Ziemassvētku darbnīcas, kurās varēs apgūt rūķa arodu. Savas amata prasmes izrādīs septiņi rūķīši, kas palīdzēs arī ne rūķiem sagatavoties svētkiem.

Lai Ziemassvētki un to gaidīšanas laiks būtu īpaši skaists un patīkams, jāpadomā, par to, lai mūsu apkārtne būtu uzposta un gaismas piepildīta, tāpēc pirmie trīs rūķi ierādīs prasmes telpu dekoru un eglīšu rotājumu veidošanā, un mācīs kā izliet svecītes. Ar skaistu telpu, bet tukšu punci, svētku sajūta neatnāks, tāpēc par to rūpēsies nākamais rūķis, kas aicinās visus kopīgi cept un nobaudīt piparkūkas.

Apsveikumu darbnīcas rūķis parādīs kā izveidot apsveikumu kartiņas, lai Ziemassvētku laikā ikvienam būtu iespēja iepriecināt līdzcilvēkus.

Un protams, kā jau svētkos tas pienākas, ir arī sevi jāuzpoš, par ko parūpēsies sestais rūķis svētku brošu darbnīcā. Bet ziņkārīgajiem vai tiem, kam laimes sajūtas pilnībai vajag arī vēl to izliet, jādodas pie septītā rūķīša uz laimes liešanas un nākotnes zīlēšanas darbnīcu.