Klāt Miķeļdiena – rudens saulgrieži ir sagaidīti un laiks gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētkiem. Ne tik kupli, un tomēr – tos atzīmēs arī Ventspils pilsētā.

Kā jau ierasts, lielākos svētkos arī Ventspils Vecpilsētas tirgū notiek lielākas aktivitātes. Miķeļdienas gadatirgū te varēs atrasts ko gardu ikviens – zemnieku saimniecībās no visa plašā novada ražotu piena produkciju, svaigu gaļu, kūpinājumus, zivis, pašaudzētas dārza veltes, sākot ar āboliem un bumbieriem līdz dižogām ķirbjiem. Tā ir laba iespēja arī krietni papildināt ziemas krājumus ar medu, bet tiem, kuriem ikdienas steigā nebija laika vai arī nav tādas pieredzes, iespēja iegādāties kādu ievārījumu vai ko citu, kas pašu rokām iepildīts burciņās. Un kur nu vēl, ja ne tirgū iegādāties stādus nākamajam gadam.

Miķeļdienu svinēs arī Ventspils paši mazākie iedzīvotāji. Tas notiks svētdien abās Bērnu pilsētiņās. Vispirms galvenajā Bērnu pilsētiņā plkst.12, pēc tam – Pārventā plkst.15. “Nāc Miķeli istabā, sēdies galda galiņā” – šāda būs rotaļuzvdeuma tēma šajos svētkos. Ar jautrām rotaļām un dziesmām atzīmēs rudens gadskārtu Miķeļu dienu un rudens atnākšanu.

SUDRABKĀZAS UN VĀCU DZIESMAS

Sestdiena ir īsta kultūras un izklaides baudītāju diena, jo Ventspilī notiks virkne notikumu. Ventspilī viesosies grupa “Labvēlīgais tips”, kas pašlaik tūrē pa Latviju svin savas sudrabkāzas jeb 25 gadu pastāvēšanas gadadienu. Koncerts notiks teātra namā “Jūras vārti” un sāksies plkst.19.00. Biļetes vēl esot pieejamas. Kā vēsta grupas dalībnieki, koncertos skanēs grupas populārākie un klausītāju iemīļotie hīti “Alumīnija cūka”, “Čiekurs egles dēls”, “Naukšēnu disko”, “Pīrādziņ, nāc ārā!”, “Omnibuss”, “Frāzes”, kā arī, protams, skaņdarbi no grupas jaunākā veikuma – albuma “Kaste”, kas dienasgaismu ieraudzīja 1.aprīlī. Jautra un humora pilna izklaide garantēta!

Bet pirms tam plkst.15.00 Ventspils Kultūras centrā skanēs vācu valoda. Te izskanēs jau par tradīciju kļuvušais Ventspils vācu kultūras biedrības koncerts “Mūs vieno vācu dziesma”. Kā ierasts, koncertā piedalīsies gan pašu rīkotāju kolektīvs “Windau”, gan daudz viesu ne tikai no pilsētas un novada kolektīviem, bet arī no Dobeles, Liepājas un citām vietām. Koncertu ar skaistu programmu kuplinās pazīstamā vācu dziedātāja Doroteja Loča.

Līdz ar rudens iestāšanos klāt arī tradicionālās Ventspils Kamermūzikas dienas. Pirmdien festivāla ieskaņas koncerts notiks Pārventas bibliotēkā, Ventspils Kamermūzikas dienas ieskandinās izcilākie Latvijas kamermūzikas meistari – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācību spēki un viņu maģistranti: Herta Hansena (klavieres), Ventis Zilberts (klavieres – attēlā), Ieva Parša (mecosoprāns), Jānis Apeinis (baritons) un daudzi citi. Programmā skanēs Franča Šūberta un Pētera Plakiža kamermūzikas šedevri. Koncerta sākums plkst.19.00.

NAKTS PELDE

Šajās brīvdienās gaidāms arī kāds īpašs sportisks notikums, kurā varēs piedalīties ikviens. Tas būs “Nakts peldējums”, kas notiks Ventspils peldbaseinā un sāksies plkst.20.00. Peldējuma mērķis ir visiem kopā nopeldēt 20 kilometrus. Sasniedzot finišu, katrs stafetes posma dalībnieks saņems diplomu ar savu distancē pavadīto laiku, kā arī sportiskas dāvanas no Latvijas Peldēšanas federācijas. Pasākumā var piedalīties iepriekš reģistrējoties mājas lapā www.naktspeldejums.lv, kur interesentam jāizvēlas distance un vēlamais starta laiks. Ātrums un meistarība nav svarīga, jo piedalīties var ikviens. Dalība pasākumā gan ir no 16 gadu vecuma.