Jau šajā nedēļas nogalē – 20.jūnijā – visā Latvijā norisināsies tradicionālā Muzeju nakts. Arī Ventspils pilsētas muzeji aicina ikvienu interesentu pavadīt lielisku vakaru draugu un ģimenes lokā, apmeklējot muzejus. Muzeju nakts moto šogad ir: “Laiks ātrāki steidzas kā vagona rats”. Tas ir Eduarda Veidenbauma citāts.

Livonijas ordeņa pilī no plkst.19 līdz 22 varēs iepazīt pils ekspozīciju ar interaktīvas spēles palīdzību. Apmeklētāji saņems šablonu ar to priekšmetu attēliem, kurus jāsameklē. Katru gadu tiek izvēlēti citi pils ekspozīcijas priekšmeti, piemēram, pērn tās bija durvis.

No plkst.22 līdz 24 visi tiek aicināti uz dokumentālo filmu To atceras tikai vilcieni. Filma veidota no Rīgas kinostudijas spēlfilmu fragmentiem, kuros vienojošais elements ir vilciens. Tas ļauj nokļūt aizraujošā sapnī, kur var ne tikai satikt zudušo laiku, bet arī izbaudīt kinematogrāfa hipnotisko spēku. Filmu fragmenti digitalizēti 4K izškirtspējā no 35 mm kinopozitīviem, līdz ar to tie baudāmi ļoti labā kvalitātē.

Amatu māja no plkst.22 līdz 24 apmeklētājus aicina uz muzikāli teatrālu priekšnesumu Kuļos es kā pliks pa nātrām. Amatu mājas pagalmā apmeklētājus priecēs Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņu uzvedums ar Eduarda Veidenbauma dzeju un Jura Kulakova mūziku. Savukārt tiem, kuriem gribas pārbaudīt savas daiļrunāšanas prasmes, patiks Mēles mežģa konkurss senajā klasē. Bet, lai vizualizētu un nobaudītu Veidenbauma dzeju, ikvienam būs iespēja no autora citātiem izveidot un vēlāk arī nobaudīt gastronomisko mākslu.

Rakstnieka Herberta Dorbes muzejā no plkst.22 līdz pusnaktij būs Ceļojums laikā. Rakstniece Laimdota Sēle stāstīs Zlēku pusē dažādos laikos pierakstītos spoku stāstus. Muzeja apmeklētāji aicināti ne vien klausīties, bet izstāstīt arī savus spoku stāstus. Aplūkojot muzeja krājumā esošās Kārļa Eidoņa fotogrāfijas, būs iespēja atsaukt atmiņā pagājušā gadsimta 70.gadu Ventspili. Nokļūt bērnībā aicinās mākslinieču Terēzes Marijas Miltiņas un Agneses Rudzītes ilustrāciju izstāde Herberta Dorbes nepublicētajiem bērnu dzejoļiem. Ventspils gids Jānis Purmalietis un putnu draugs Jānis Gorobecs iepazīstinās ar savām kalendāru kolekcijām. Jāņa Purmalieša kolekcijā ir vairāk par 3000 kalendāru, savukārt Jānis Gorobecs kolekcionē kalendārus ar putnu attēliem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA