No ventspilnieku jautājumiem oficiālajā portālā ventspils.lv:

Tas, ka pilsētā pīlēm vairs nevar dot maizi, ir vienkārši nežēlīgi. Lasot šo ziņu, apraudājos. Arī es dīķmalā mēdzu barot pīles. Rupjmaizi tās neēd, bet baltmaizi gan. Cilvēki gadiem Ventspilī baro pīles, vai tad kāds putns no tā ir gājis bojā?

Atbild PI “Komunālā pārvalde”:
Bieži vien cilvēki veikalā pērk tieši maizi, kas maksā pat dārgāk nekā auzu pārslu putraimi un nodara lielāku skādi veselībai. Saudzēsim putnu veselību un barosim tos ar vērtīgām un veselīgām uzturvielām, piemēram, auzu, miežu, vārītu rīsu, kukurūzas graudiem, saulespuķu sēklām, linsēklām, sezama un citām sēklām. Tāpat pīlēm garšo zaļie salāti, ķirbju sēklas, kā arī specializētā putnu barība. Putnu barība nedrīkst būt sālīta, jo sāls putniem ir bīstama.

Redakcijas piebilde:

Kāda kundzīte Rīgas Zooloģiskajā dārzā pirms neilga laika bija sarīkojusi pamatīgu traci: raugi, apsargs un zoodārza darbiniece bija aizliegusi iedot turienes lācim šokolādes tāfelīti, kuru minētā kundzīte taču bija zvēram speciāli pirkusi. Un nosaukusi zoodārza darbiniekus par “necilvēkiem” un dzīvnieku mocītājiem, jo lācīšam taču šokolāde trakoti garšojot, pati ne vienu reizi vien esot devusi… Patiesībā ventspilniecei, kas rakstījusi oficiālajam portālam, apraudāties vajadzētu par to, ka viņa mēģina “piebarot” pīles ar ēdienu, kas putniem var radīt pamatīgus veselības traucējumus. Un, gluži kā gadījumā ar šokolādi Rīgas lācim, dzīvnieki var iedzīvoties nopietnās problēmās un pat iet bojā… Bet princips “ja man garšo, tad arī pīlei labi” te nederēs.

 

12.03.2021. / Zemgus