No vēstules redakcijai:

Parasti īpaši nesekoju aktīvāko interneta komentētāju “daiļradei”, bet pagājušajā nedēļā iedziļinājos kādā “diskusijā”, kuras tēma man šķita aktuāla. Un ar izbrīnu pamanīju, ka komentētāju lomā uzstājas vieni un tie paši cilvēki… Pats interesantākais, ka šie cilvēki pamanījās teju dažu stundu laikā paust pilnīgi pretējus viedokļus, turklāt tik kaismīgā tonī, ka pilnīgi bail palika. Un atcerējos vienu senu anekdoti, kuru, pārstāstot īsumā, varētu aprakstīt šādi:

Pa lauku ceļu uz zirga jāj pāris – vīrietis un sieviete. Viņus vēro divas tantiņas un secina: “Redz, kādi nelieši, moka nabaga lopiņu, sēžot abi uz zirga…” Vīrietis ved zirgu aiz pavadas, bet uz zirga sēž sieviete. Tantiņu komentārs: “Baigais džentelmenis, bet patiesībā īsts seksists – it kā viņa pati paiet nevarētu…” Uz zirga sēž vīrietis, bet sieviete ved zirgu aiz pavadas. Komentārs: “Īsts kretīns, liek iet sievietei ar kājām…” Abi divi iet blakus, vedot zirgu aiz pavadas. Komentārs: “Kādi muļķi, pašiem zirgs, bet iet kājām…”

Tāpēc iesaku: nelasiet tos komentārus. Nav jēgas!

(Ervīns Brandaus, Ventspilī)

Redakcijas piebilde:

Ja viss ir slikti, tad viss ir slikti… Un tur neko nepadarīsi. Jācer, ka šādu pilsoņu kategorija tomēr mums ir mazākumā…

 

23.04.2021. / Zemgus