Otrdien, 12.augustā, sāksies jau 14.mūsdienu ritma mūzikas festivāls un meistarklases Ventspils Groove, kas ilgs līdz pat svētdienai, 17.augustam, informēja Ventspils Mūzikas vidusskolā.

Kā stāsta Mūzikas vidusskolas direktors Andris Grigalis, festivāls gadu gaitā ir kļuvis par satikšanās un radošās apmaiņas vietu, kurā saplūst starptautiskas profesionālu mūziķu komandas kolektīvā pieredze ar Latvijas jauno mūziķu degsmi un talantiem. Meistarklasēs pedagogi un studenti apmainās ar muzikālām idejām, savstarpēji bagātinoties un veidojot jaunu pieredzi.

Stilu amplitūda ir plaša un mainās ik gadu – Ventspilī skan džezs, notiek eksperimenti ar elektroniku, skan intelektuāla popmūzika, funk, rock. Stilistiski mākslinieki netiek ierobežoti.

Meistarklases tiek organizētas divos veidos: dienas pirmajā pusē audzēkņi strādā ar sava instrumenta pedagogiem, smeļoties iedvesmu un zināšanas no profesionāļiem, savukārt pēc pusdienām audzēkņi tiek sadalīti ansambļos, katrs ansamblis divu pasniedzēju atbalstīts iestudē programmu – kolektīvā muzicēšana sniedz vislielāko prieku un motivē studentus tālākai muzikālajai izaugsmei. Audzēkņu iestudētie skaņdarbi tiek spēlēti speciāli rīkotā koncertā uz lielās skatuves festivāla noslēgumā dienā, pirms lielā noslēguma koncerta.

Koncerti tiek plānoti sākot ar otrdienu – katru vakaru klausītājiem tiek piedāvāta cita programma. Otrdienas vakarā plkst.19 atklāšanas koncerts, kurā dzirdēsiet grupu Lupa, kas spēlē improvizētu instrumentālu mūziku izmantojot akustiskos, elektriskos un elektroniskos instrumentus un Ventspils Mūzikas vidusskolas basģitāras pedagoga un viena no Latvijas populārākajiem mūziķiem – Toma Poiša 3.kursa ansambli – Del Seagull.

Koncertu programma turpmākām dienām: 

4. augustā 19.00 Mūzikas festivāla un meistarklašu otrais koncerts, kurā dzirdēsiet Ventspils Mūzikas vidusskolas absolventu ansambli un Ventspils Mūzikas vidusskolas sitaminstrumentu spēles pedagoga Sanija Bondara kvartetu.

15. augustā 19.00 dzirdēsiet Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu ansambļus – pianista Ata Andersona Atis Andersons Trio un Ģirta Celmiņa 5 Man Band.

16. augustā 19.00 meistarklašu vadītāja – Susanna Aleksandra ar pavadošo grupu un Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēknis Gunārs Gaumigs.

17. augustā 15.00 meistarklašu dalībnieku koncerts, kurā koncertēs visi mūzikas festivāla dalībnieki.

17. augustā 19.00 Ventspils Bigbends Renāra Lāča vadībā kopā ar visiem mūzikas festivāla meistarklašu vadītājiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay