Reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, šonedēļ ir sarucis vēl par procenta desmitdaļu un bija 3,9%. Tas ir vēsturiski zemākais rādītājs pēdējo 11 gadu laikā kopš ekonomiskās krīzes 2008. gadā. Savukārt valsts mērogā bezdarba līmenis jūlija un augusta mijā bija 6%, liecina Nodarbinātības valsta aģentūras dati.

Nedēļas laikā bezdarbnieku rindas Ventspils pilsētā ir kļuvušas īsākas vēl par 12 cilvēkiem. Vēl mazliet un darba meklētāju kopējais skaits jau būs zem astoņiem simtiem. Šonedēļ oficiāli bez darba mūsu pilsētā ir reģistrēts 801 ventspilnieks.

Latvijā šī gada jūlija beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš. NVA bija reģistrēti kopumā 55 373 bezdarbnieki, kas ir par 377 cilvēkiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 55 750 bezdarbnieku.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis jūlija beigās bija Rīgas reģionā – 4,1%, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis bija Latgales reģionā – 13,8%, kas arī ir par 0,3% mazāk nekā mēnesi iepriekš. Vienlaikus Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē reģistrētā bezdarba līmenis jūlijā samazinājies par 0,1%. Šogad jūlijā beigās Kurzemes reģionā reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,5%, bet Vidzemes reģionā un Zemgales reģionā – 5,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, šis rādītājs ir krietni zemāks – 4,7%. Kurzemes reģionā kopumā bezdarba līmenis šādā mērījumā ir 4,9%. Paraugoties republikas mēroga pilsētu vidū, krietni zemāks bezdarba līmenis ir Valmierā un Rīgā, attiecīgi 3,1% un 3,2%. Seko Jelgava un Jūrmala ar attiecīgi 3,6% un 3,7%. Aiz Ventspils seko Jēkabpils (4,8%), Liepāja (5,3%), Daugavpils (6,6%) un Rēzekne (8,5%).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay