Teātra nama Jūras vārti Jaunajā zālē 6.oktobra vakarā notiks latviešu grupu Manta un Inokentijs Mārpls koncerts, informē Kurzemes filharmonija.

Ansamblis Manta ir viens no redzamākajiem latviešu alternatīvās scēnas pārstāvjiem, kas guvis piekrišanu arī ārpus tās. To izveidoja Edgars Šubrovskis kopā ar grupas Gaujarts līderi Edgaru Mākenu. Abi līdz šim izdotie ansambļa albumi ierakstīti Ingus Baušķenieka studijā, pilnīgi analogā tehnikā (ierakstot un miksējot to magnetofona lentēs). Grūti iedomāties veiksmīgāku radošo sadarbību, jo ansambļa īpatno skanējumu veido gan daudzbalsība, gan oriģināls instrumentu klāsts dažādos salikumos – Cremona basģitāra vai sintbass, ģitāras, klavieres, dzīvās bungas un pašradīti sampli, ērģeles Vermona 2, sintezators, Korg Electronic piano.

Bez visu dziesmu autora, ģitārista, basista un dziedātāja Edgara Šubrovska un Edgara Mākena pie klavierēm un ērģelēm ansamblī muzicē arī bundzinieks Raitis Viļumovs un sintezatorists Oskars Upenieks.

Inokentijs Mārpls ir viena no leģendārākajām Latvijas rokgrupām, kas joprojām aktīvi koncertē. Par tās dibināšanas gadu uzskatāms 1985., kad grupas līderis Raimonds Lagimovs jeb Dambis kopā ar skolasbiedru Māri Švernu savā istabā ieraksta pirmās dziesmas, piepulcē Didzi Erru un pieņem skatuves vārdu Aklā zarna, kas dažus gadus vēlāk tiek nomainīts uz Inokentijs Mārpls. Atskatoties uz vairāk nekā 30 gadus ilgo grupas mūžu, dažs ņemas apgalvot, ka Inokentijs Mārpls savulaik aizsācis smagā pankroka tradīciju visā bijušajā PSRS.

Šobrīd grupā līdzās Dambim jau ilgus gadus muzicē bundzinieks Ēriks Lizbovskis un basģitārists Ivo Stankēvičs jeb Skrips. Šādā sastāvā trijotne ierakstījusi pēdējos divus grupas albumus, no kuriem pēdējais – Tup`n turies – dienasgaismu ieraudzīja pirms nepilniem diviem gadiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA