Piekto reizi Ventspilī atklās miniatūrgrafikas izstādi Robeža

1367

Piektdien, 9.decembrī, plkst.19 teātra namā Jūras vārti tiks atklāta miniatūrgrafikas izstāde Robeža.

Šogad izstādes tēma Robeža ir izvēlēta, balstoties uz saspringtajām norisēm pasaules telpā, kas liek īpaši aizdomāties par katra indivīda personīgo telpu, brīvību un cilvēciskajām vērtībām. Biedrība Grafikas kamera uzskata par nepieciešamu dot iespēju pieredzējušiem un jauniem māksliniekiem dalīties ar savu redzējumu un aktīvi piedalīties sabiedriskās domas veidošanā.

Jau piekto gadu biedrība Grafikas kamera aicina dažādās grafikas tehnikās strādājošus māksliniekus dalīties ar saviem iespaidiem par šobrīd aktuālajiem notikumiem mūsu mājās un pasaulē. Tiek aicināti arī mākslinieki no ārvalstīm, lai stiprinātu jau esošās un nodibinātu jaunas radošās saites starp dažādu valstu māksliniekiem un grafikas darbnīcām. Šogad īpaši tiek aicināti vietējie Ventspils mākslinieki, kā arī latviešu mākslinieki, kas studiju, ģimenes vai citu apsvērumu dēļ šobrīd radošo darbību turpina ārvalstīs.

Izstādē piedalās spilgta mākslinieku izlase, kā Gunārs Krollis, Imants Krepics, Māris Subačs, Mārīte Kluša, Inese Lieckalniņa, Ilze Lībiete, Ilgnese Avotiņa, Varis Krauklis, Kate Seržāne, Ansis Butnors, Maija Mackus, Lāsma Pujāte, Ausma Šmite, Ieva Nagliņa, Sabīne Vekmane, Klāra Grundšteine,Sergejs Koļečenko, Agnese Kurzemniece kā arī mākslinieks no Igaunijas Peeter Allik un Nīderlandes mākslinieki Rogier Arents un Asnate Bočkis.

Šogad izstādes ietvaros ar Ventspils pilsētas Domes atbalstu tiek rīkota radošā sietspiedes darbnīca. Katrs interesents tiek aicināts uz radošo darbnīcu līdzi ņemt savu T-kreklu vai auduma maisiņu, ko sietspiedes darbnīcā varēs apdrukāt ar darbnīcas vadītājas Lāsmas Pujātes sagatavotu sietspiedes formu.

Izstāde būs skatāma līdz 9.janvārim.