Pilsētas svētkos brīvdabas muzejā svinēs amatu dienu

1308

Jau šajā nedēļas nogalē plaši svinēs Ventspils pilsētas svētkus, un tajos aktīvi līdzdarbosies arī Piejūras Brīvdabas muzejs.

Kur vēl Pilsētas svētku pēdējā dienā ir vislabākā atpūta, ja ne svaigā gaisā, pie košām puķēm un svilpojoša Mazbānīša? Piejūras brīvdabas muzejs, kā krietnu tradīciju glabātājs, svētdien, 7.augustā no plkst.11 līdz 16 aicina uz tradicionālo amatu dienu, kurā kopā pulcējas amatnieki teju no visas Latvijas – kalēji, podnieki, pinēji, virvju vijēji, galdnieki, adītāji un citu prasmju meistari. Turklāt daudz būs tādu, kas ne tikai tirgos savus skaistos rokdarbus, bet arī savas prasmes un amatu trikus rādīs citiem. Piemēram, vēl karsto Kurzemes cepli Baiba un Einārs Dumpji vērs dienas vidū plkst.12.

Līdz pat plkst.16 pēcpusdienā no skatuves skanēs gan Lustīgā Blūmīzera ziņģes, gan folkloras kopas Nārbuļi (Kuldīga) dziesmas, gan Sergeja Somika ansambļa izpildītās melodijas.

Piejūras brīvdabas muzeja plašumos rosīsies brangie Kalvenes truši, būs darbnīcas bērniem, un, protams, kopā ar LDz Cargo, pilsētas viesiem un savējiem svētkus svinēs Mazbānītis, kuram šogad paliek apaļš 100! Un vēl Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā šobrīd balti zied griķu druviņa, jāprot tikai atpazīt.