Ventspilī modernizēs glābēju sakaru sistēmu

1354

Ventspils pilsētas domes deputāti atbalstījuši Ventspils Digitālā centra dalību Latvijas–Lietuvas pārrobežu programmas projektu konkursa aktivitātē par publiskiem pakalpojumiem un labu pārvaldību, kas paredz pārrobežu sadarbību sabiedrības aizsardzības un drošības jautājumos, kā arī infrastruktūras aprīkojuma iegādi un uzlabošanu, lai novērstu nelaimes gadījumus un cīnītos ar noziedzību.

Kā portālam Ventspilnieks.lv skaidroja Ventspils Digitālā centra IT klastera vadītāja Žanete Videniece, dalībai konkursā Digitālais centrs ir sagatavojis projektu par radiosakaru sistēmu drošības nodrošināšanu Ventspils pilsētā. Ventspils pilsētas pašvaldība projekta ietvaros plāno iegādāties radiosakaru sistēmu – rācijas Ventspils pilsētas pludmales glābēju dienesta, kas ir daļa no pašvaldības policijas, vajadzībām. Radiosakaru sistēmu varēs izmantot arī citas pašvaldības policijas daļas, lai nodrošinātu saziņu starp operatīvajiem dienestiem, gan valsts, gan pārrobežu mērogā.

Projekta galvenais partneris būs Digitālais centrs, projekta partneri būs Latvijas un Lietuvas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesti, Liepājas pašvaldība, Pāvilostas pašvaldība un Neringas pašvaldība (Lietuva).

Plānotais projekta kopējais apjoms ir 589 tūkstoši eiro, no tā Ventspils pilsētas pašvaldības budžets – 230 000 eiro, un no tā 85% būs Eiropas Savienības finansējums, bet 5% – valsts finansējums. Plānotais projekta realizācijas ilgums – 24 mēneši.