Piltenē sadziedāsies 22 folkloras kopas

1493

Piltenes pilsētas svētkos viens vakars būs veltīts folkloras kopu sadziedāšanās svētkiem. 22.jūlija pēcpusdienā Piltenē ieradīsies 22 folkloras grupas no visiem Latvijas novadiem.

Pasākumā piedalīsies Pill tīn (Piltene), Upīte (Šķilbēni), Dignōjīši (Dignāja), Cielava (Salacgrīva), Sītava (Puze), Medainis (Saldus), Dvīga (Saulkrasti), Pūrs (Slampe), Kāndla (Tārgale), Dreņģeri (Code), Vācelīte (Zante), Nārbuļi (Kuldīga), Urdava (Ugāle), Izvoltīši (Izvolta), Vecsaule (Vecsaule), Dziedzieda (Olaine), Trejteka (Lauciene), Milzkalnieki ( Milzkalne), Mežābele (Jērcēni), Dimzēns (Jelgava), Zemgaļi (Līvbērze) un Maģie suiti (Jūrkalne).

Pēc svētku ieskandināšanas pilsētā folkloristi dosies gājienā uz brīvdabas estrādi, kur plkst.19 sāksies koncerts, pēc tam paredzēti danči.

Pasākuma rīkotāja ir pilteniece, folkloras kopas Pill tīn vadītāja Nelda Matisova. Aicinot viesos citus folkloristus, viņa nav gaidījusi, ka atsauksies tik liels skaits dziedātāju no visiem novadiem: “Izrādās, daudzi no viņiem nav bijuši Piltenē un labprāt apskatītu mūsu pilsētu. Ideja par šādu sadziedāšanos man radās folkloras festivālā “Baltica”. Gribēju, lai kopā sanāk īstie cilvēki, kam ir svarīga piederības sajūta – cits citam un tautasdziesmai. Ir patīkami apzināties, ka tās dzied ne tikai mūsu novadā, bet arī visā Latvijā, turklāt katram kolektīvam ir savas īpašās dziesmas, kas dara to krāšņu un bagātu. Rīkojot folkloras kopu sadziedāšanās svētkus, gribēju iepriecināt arī pilteniekus, parādot viņiem, cik daudzveidīgi ir kolektīvi un ka arī citviet Latvijā tur godā tautasdziesmu.”