Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī sestdien. 4.martā, laikā no plkst.12 līdz 14 notiks jau astotais pirātu un princešu ceļojums, kurā šoreiz varēs iepazīt svētkus Meksikā, mūziku, tradīcijas un iepriecināt sevi un citus ar darbošanos darbnīcās.

Meksikas tautas mūziku Ventspilī atskaņos lieliskie Los Mensajeros de Luz – Laimis un Jonatans Rācenāji, marjači mūziku atbalstīs arī Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi.

Varēs darināt leģendārās meksikāņu mākslinieces Frīdas Kālo ziedu tiāras, stādīt gandrīz īstus kaktusus podiņos, gatavot tortiljas, sambrēro, uzzināt kādi augļi dzīvo Meksikā. Nedaudz ielūkoties Meksikas karnevāla tradīcijās, kur lielo pilsētu laukumos un ielās nenoklust mūzika, notiek teatralizēti gājieni, ielu parādes, bet vakaros dun uguņošana. Oficiāli karnevālam tiek atvēlētas piecas dienas, bet nereti tas sākas vēl agrāk, lai gan noteikti beidzas Lielā gavēņa sākuma dienā, iemiesojot atteikšanos no pasaules priekiem. Katrā pilsētā noteikti izvēlas Karnevāla karalieni un Briesmīgo karali, kurš karnevālu nedēļā būs galvenā persona. Īpaši svētki ir arī Meksikā tik populārā Mirušo diena, no kuras līdz Eiropai atnākuši ar stikla pērlītēm inkrustētie galvaskausi.