Poem pa kulšen – svētdien Brīvdabas muzejā

1498

Svētdien, 25.septembrī, Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā īsti ražas svētki.

Par godu Fricim Dziesmam jeb Ālant Vilim (1906-2004), īstajā vārdā Fricim Forstmanim, kuram šogad 110.jubileja, un kurš reiz bija latviešu dzejnieks, žurnālists un bibliotekārs, un 1939.gadā ventiņu mēlē sarakstīja jauku dzejas darbu Poem pa kulšen, Piejūras brīvdabas muzejā notiks īsti ražas svētki ar kuļmašīnu Imanta galvenajā lomā.

Laikā no plkst.13 līdz 16 Piejūras brīvdabas muzejā, sadarbībā ar Talsu Lauksaimniecības muzeju, varēs vērot graudu kulšanu ar kuļmašīnu Imanta, varēs arī paši iemēģināt kulšanu ar spriguli vai iejusties malējiņu lomā, maļot graudus ar rokas dzirnavām. Kamēr muzikantu apvienība Tals’ trimiš’ spēlēs, dancos paši un dancinās citus, Vējdzirnavās visu pasākuma laiku tiks demonstrēta Animācijas brigādes 2003.gadā radītā animācijas filma Poem pa kulšen. Smiltiņu ģimene cienās kūlējus ar gardu putraimbiezputru a` gāļ`, bet Dzirnavās varēs iepirkties pats un dabūt sklandraušus un citus našķus.

Kamēr notiks Poem pa kulšen tiešraide, arī citviet muzeja teritorijā būs ko darīt – Rijā varēs sevi iemūžināt senos un ne tik senos tērpos, notiks rotaļas, konkursi un darbnīcas īstiem meistariem.