Gada notāra balva Latvijā – ventspilniecei Gijai Zablovskai

1265
Autors: Publicitātes foto
Autors: Publicitātes foto

Par ieguldījumu notariāta sistēmas attīstībā, notariāta vērtību popularizēšanā un augstiem morāles kritērijiem, atjaunotā Latvijas notariāta 23.dzimšanas dienā Gada notārs apbalvojums piešķirts Ventspils notārei Gijai Zablovskai.

Notariātā Zablovska strādā kopš 2003.gada, no tiem deviņus gadus ievēlēta arī Latvijas Zvērinātu notāru padomē. Pirms darba notariātā strādājusi tiesā, bankās, kā arī Ventspils Brīvostas pārvaldē.

Zablovska ir Latvijas Zvērinātu notāru padomes Iekšējās kontroles komisijas locekle. Viņa pārstāvēja padomi tieslietu ministra veidotajā darba grupā, kuras uzdevums bija kopīgu ētikas vadlīniju izstrāde tiesu sistēmas darbiniekiem. Viņa ir vadījusi ari LZNP izveidoto darba grupu Laba notariālā prakse. Aktīvi līdzdarbojusies notāru civiltiesiskās apdrošināšanas procesa harmonizēšanā, aktīvi iesaistījusies klientu apkalpošanas standartu izstrādē un ieviešanā notariātā un līdzdarbojusies grāmatas Latvijas notariāts 1944-2015 tapšanā. Īpaši novērtējams ir Zablovskas ieguldījums elektroniskā īpašuma tiesību nostiprināšanas veicināšanā.

Notāre jau iepriekš saņēmusi padomes atzinību par cilvēcību un sapratni veicot amata pienākumus.