Sestdien Ventspils pludmalē sākas smilšu skulptūru festivāls

1595

Sestdien un svētdien jau otro reizi Ventspils pludmalē pie Dienvidu mola norisināsies smilšu skulptoru festivāls Zelta smilšu grauds. Lai pārsteigtu pilsētniekus un daudzos viesus ar vienreizējiem mākslas darbiem, kas veidoti no smiltīm un ūdens, Ventspilī ieradīsies mākslinieki no Aizputes, Kuldīgas, Ķekavas, Priekules, Lietuvas un Krievijas. Šogad festivāla konkursa tēma – daba.

Konkursā piedalās Latvijas mākslas skolu komandas, individuālie dalībnieki un ģimeņu grupas, kas veidos mākslas darbus no smiltīm. Šogad kā jauninājums – profesionāli mākslinieki/pedagogi no Latvijas veidos piecas smilšu skulptūras.

Lai gan festivāls savu kulmināciju sasniegs sestdienas vakarā, kad līdz ar tumsas iestāšanos uz fantastiskajām skulptūrām būs vērojamas krāsu un gaismu spēles, rosība Ventspils pludmalē pie Dienvidu mola jau norisinās jau no 20.jūlija.

Demo skulptūru 3-5 metru augstumā veidos tēlnieks Sergejs Celebrovskis no Maskavas (Krievija), sadarbībā ar Latvijas smilšu skulptoru.

Sergejs Celebrovskis dzimis 1960.gadā Krasnojarskā. Absolvējis Surikova Krasnojarskas Mākslas skolas Lietišķās mākslas nodaļu. Ledus skulptūras un objektus veido kopš 1995. gada. Kopš 2000. gada profesionāls darbs ar smilšu skulptūrām. Daudzkārtējs sezonas skulptoru festivālu uzvarētājs un laureāts, tajā skaitā, prestižajā konkursā Fērbenksā (Fairbanks) Aļaskā, ASV. Regulāri piedalās lielākajos smilšu tēlnieku simpozijos Eiropā – Blankenbergā (Beļģija), Varnemindē (Vācija) u.c. Vadījis meistarklasi festivālā Zelta Smilšu grauds 2011.gadā.

Ventspils smilšu skulptoru festivāla ietvaros muzicēs folkloras un meditatīvas mūzikas ansamblis no Siguldas Rāmi Riti. Festivāls noslēgsies ar Latvijas autoru veidotu ugunsskulptūru saulrietā (ap plkst.22).Smilšu skulptūras Ventspils pludmalē pie Dienvidu mola būs vērojamas līdz svētdienas vakaram.