Šovakar teātra nama Jūras vārti Jaunajā zālē ar pirmo un vienīgo koncertu Baltijas valstīs viesosies tenora saksofonu kvartets Battle Trance no ASV.

Kā stāsta Kurzemes filharmonijā, kopš izveidošanās 2012.gadā, saksofonisti Treviss Laplante, Patriks Breiners, Mets Nelsonsun Džeremijs Vainers tiek uzskatīti par vienu no interesantākajām parādībām Ziemeļamerikas džeza, laikmetīgās akadēmiskās un avangarda mūzikas pasaulē. Lai arī savienības mūžs nav mērāms gadu desmitos, katrs no mūziķiem ir ar itin iespaidīgu pieredzi. Ansambļa izveidotājs Laplante pazīstams gan kā solo mākslinieks, gan kā apvienības Little Women dalībnieks, gan arī kā pastāvīgs citu mūziķu un to kolektīvu sadarbības partneris – pavasarī Ventspilī jau koncertējušā trompetista Pītera Evansa domubiedrs, kurš ierakstījies un sniedzis priekšnesumus kopā ar Čezu Smitu, So Percussion un daudziem citiem.

Arī Džeremijam Vaineram viesošanās Ventspilī būs drīza atgriešanās Latvijā pēc koncerta projekta Bing & Ruth sastāvā maija nogalē Durbē.

Nelsons un Breiners ir šī brīža Ņujorkas laikmetīgās, džeza un eksperimentālās mūzikas skatuvju regulāri viesi, sadarbojoties ar spilgtākajiem, pazīstamākajiem un izcilākajiem savas paaudzes mūziķiem.

Kvartets šo gadu laikā ir pavadījis simtiem stundu kopīgi muzicējot, lai savstarpējo saikni mūzikā stiprinātu teju līdz transcendencei. Klausītāju un kritiķu augstu novērtētajam debijas albumam Palace of Wind, kas klajā nāca 2014.gadā, pagājušogad sekoja vēl plašāku ievērību izpelnījies ieraksts Blade of Love. Tajā dzirdamais Laplantes trīsdaļīgais skaņdarbs ir kā pētniecisks un uzskates materiāls vienlaikus. Proti, darba autora un pārējo kolēģu uzmanības centrā to izpildot ir fiziskās un garīgās attiecības starp saksofonu un cilvēka ķermeni, jo zinātāji apliecinās – nav daudz tādu instrumentu, kas muzicēšanas laikā burtiski saplūstu ar cilvēka ķermenī. Un nav daudz tādu mūziķu, kuri, vienurīt pamodušies, nolemtu veidot kvartetu ar konkrētiem mūziķiem sastāvā, turklāt, visiem esot tenorsaksofonistiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto