Netālu no Lečiem Ventas upē vides inspektori atkal izcēluši kārtējos nelegālos nēģu murdus. Šis ir kārtējais pierādījums maluzvejnieku nekaunībai, taču noķert un vaininiekus sodīt ir ļoti sarezģīti, LTV Novadu ziņu sižetā Ventspils televīzijai skaidro Ventspils vides inspektors Miervaldis Apsītis.

Ventā no tās ietekas jūrā līdz pat Zlēkām makšķerēt un spiningot drīkst, taču murdus nēģu zvejai drīkst izmantot tikai licencētie zvejnieki. Valsts vides dienesta (VVD) inspektori regulāri apseko upi, lai kontrolētu situāciju, jo maluzvejnieki uzdarbojas ļoti aktīvi. Inspektors Andris Veide stāsta, ka dienu iepriekš no upes izņemti divi nēģu murdi, taču esot aizdomas, ka šajā vietā ir vēl kāds murds. Tas arī apstiprinājās.

Dažreiz vienlaikus izdodas atrast pat sešus nēģu murdus, bet vienu vai divus – regulāri, stāsta inspektori. Maluzvejniekiem nākas zaudēt šos zvejas rīkus, kuros ieguldīts ne mazums līdzekļu. Jautāti, vai izdodas arī šos maluzvejniekus noķert, inspektori norāda, ka tas ir grūti izdarāms, “grūti pierādīt, ja viņš tur krastā skatās, neviens jau neatzīsies.

Rezultātā inspektori cīnās ar sekām, bet īstos vaininiekus sodīt neizdodas. Pēdējos gados gan novērots, ka maluzvejnieki vairs nav tik aktīvi kā senāk.

Nēģu murdi nav vienīgie nelegāie zvejas rīki, reida dienā no upes izcelts arī murds lašu zvejai.

Autors: Ventspilnieks.lv