Šovakar Ventspils bigbenda koncertā izskanēs brazīliešu mūzikas ritmi

825

Trešdienas, 14.novembra vakarā teātra nama Jūras vārti Jaunajā zālē izskanēs kārtējais Ventspils bigbenda koncertsērijas pasākums, kurā šoreiz Ventspils bigbends uzstāsies kopā ar solistiem – basistu Tomu Poišu un bundzinieku Kasparu Kurdeko, informēja Kurzemes filharmonija.

Koncertā tiks atskaņota zviedru komponista, saksofonista, aranžētāja un Grammy balvas ieguvēja Magnusa Lindgrēna brazīliešu mūzikas oriģinālprogramma Batucada Jazz.

Pašreizējais Ventspils Mūzikas vidusskolas pasniedzējs Kaspars Kurdeko studējis Amsterdamas Mūzikas konservatorijas džeza departamentā. Kopā ar savu internacionālo džeza kvartetu ieguvis prestižu starptautisko balvu džeza konkursā Keep Aye Jazz Award 2010 Nīderlandē, kā arī ieguvis specbalvu kā labākais izpildītājs.

Toms Poišs absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un Rīgas Doma kora skolas Džeza nodaļu, kā arī studējis Igaunijas Teātra un Mūzikas akadēmijā pie Tāvo Remmela. Viņš ir pavadošais mūziķis Donam, spēlē kopā ar Astro’n’Out, Elzu Rozentāli, Daumantu Kalniņu, Raimondu Paulu. Spēlējis gan basģitāru, gan kontrabasu City Jazz Big Band un Latvijas Radio bigbendā kopā ar Niku Gothamu, DJ Monsta, Laimu Jansoni. Arī viņš pašlaik ir Ventspils Mūzikas vidusskolas pasniedzējs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto