Uz sirsnīgu neklātienes satikšanos 5. februāra vakarā ielūdza Ventspils teātra režisore Vija Draviņa un aktrise Maija Feldmane, lai raidījumā “Ražīgie un sarežģītie 70.–80. gadi” turpinātu jau pērn rudenī aizsākto atskatīšanos uz Ventspils teātra 75. gadiem.

Septembra vidū, palutinājuši skatītājus ar Aivas Birbeles viencēliena komēdijas “Sapņu pludmale” pirmizrādi, teātra kolektīvs īstu svētku garšu sajuta Rēzeknē. Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē mūsu teātra aktrise Ineta Kalniņa saņēma titulu “Gada aktrise”, augstu novērtējumu guva arī D. Fo un F. Ramē izrāde “Brīvais pāris”, kurā Kalniņai – godalgotā Antonijas loma.

Oktobrī teātris uzsāka jubilejas atmiņu ciklu – ilggadējais aktieris un režisors Uldis Grīnbergs klātienes tikšanās reizē atskatījās uz teātra pirmajiem 30 gadiem. Pandēmijas dēļ izjuka turpinājums, ko teātra ļaudis nu pārnesuši uz virtuālo vidi.

Kārlis Bembers, Ventspils teātra režisors no 1969. līdz 1973. gadam: “Par Ventspils laiku varētu sarakstīt romānu. Iestudēju piecas izrādes. Tolaik kolektīvā bija 45 aktieri, bija vairākas aktieru ģimenes – teātra darbā iesaistījās vīrs, sieva, arī bērni. Tas ienesa ģimeniskumu, siltumu.”

Sarežģīto laiku, kad uz 17 gadiem Ventspils teātris palika bez mājām, atceras Maija Feldmane: “Ādžene, kā ventiņi mīļi sauca arodbiedrības kultūras namu, ilgāku laiku jau bija avārijas stāvoklī. Slēdza vienu telpu pēc otras, bet pēc tam, kad vētras naktī ēkai ielūza griestu konstrukcijas, čemodānu laiks sākās gan Ventspils teātrim, gan citiem amatierkolektīviem. Teātris spēlēja visās pilsētas malās! Daudzās iestādēs bija “sarkanie stūrīši” – palielas sapulču telpas ar Ļeņina bisti un sarkano karogu, vakaros tie kļuva par vietu mūsu mēģinājumiem.” Šo nevienkāršo laiku uz saviem pleciem nesa arī režisore Līga Poriete (tolaik – Brūna), kura teātri vadīja no 1977. līdz 1984. gadam: “Kolektīvs bija teātra un dzīves mīlestības uzlādēts. Ārkārtīgi spēcīgas tajā laikā bija vidējās un vecākās teātra paaudzes. Es, jauna speciāliste, tajā laikā jutos kā aiz mūra sienas. Mēs bijām kolosāla komanda – kultūras nama direktore Guna Māliņa, viņas vietnieks Uldis Grīnbergs un mākslinieciskās daļas vadītāja Maija Feldmane. Bijām kā viens kodols, man vienmēr bija atbalsts, padoms un sapratne.”

Ventspilnieks.lv sveic teātra kolektīvu jubilejā un aicina ventspilniekus piesekot Ventspils teātra profilam sociālajā portālā “Facebook”, lai nenokavētu turpmākos jubilejai veltītos raidījumus.

 

15.02.2021. / Autors: Ilze Meiere / Foto: Publicitātes foto