Pateicoties tam, ka sals pieturēsies vēl visu turpmāko nedēļu un gaidāma arī intensīvāka snigšana, tas ļauj Ventspils Piedzīvojumu parka slēpošanas kalnu sagatavot sezonas atklāšanai. Uz lielā kalna sniega pūšana notiek jau kopš nedēļas nogales un trase visiem slēpošanas un snovborda cienītājiem tiks atvērta trešdien, 17.janvāra pēcpusdienā, informē Ventspils Piedzīvojumu parks.

Slēpošanas kalnā piektdienas vakarā tika sagaidīti piemēroti laika apstākļi sniega pūšanai un iedarbināti seši sniega lielgabali. Vadoties pēc laika prognozēm, plānots, ka sniega segas sagatavošana turpināsies līdz 17. janvārim, kad plkst.15 plānots atvērt slēpošanas trasi ar centrālo pacēlāju, iesācēju slēpošanas trasi un kameršļūkšanas trasi, teikts Piedzīvojumu parka publiskotajā ierakstā.

Lai gan sniegs un sals jau pieturas vairākas dienas, tomēr slēpošanas kalnā mākslīgā sniega segas sagatavošana var notikt tikai tādā gadījumā, ja gaisa temperatūra pastāvīgi ir zemāka par –3 grādiem, turklāt sniega segas izveidošanai nepieciešamas četras līdz piecas dienas. Tas izskaidro, kādēļ trasi nav iespējams atvērt uzreiz līdz pat sala iestāšanos.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils Piedzīvojumu parks