Pazīstamais ģitārists, komponists un aranžētājs Mārcis Auziņš pirmais Latvijā ikvienam interesentam piedāvā apgūt ģitārspēli ar videolekciju palīdzību – mūziķa mājaslapā https://skola.marcisauzins.com/ nu pieejams videolekciju cikls Ģitāras anatomija ar Mārci Auziņu. Tajā apkopotas četras interesantas videolekcijas, kā arī lejupielādējami uzskates materiāli, ar kuru palīdzību var apgūt ģitārspēli no pašiem pamatiem līdz pat improvizācijai.

Kā uzsver Mārcis, videolekciju cikls veidots tā, lai tas būtu vienlīdz labi saprotams un izmantojams gan cilvēkiem, kuriem jau ir priekšzināšanas, gan arī bez priekšzināšanām, turklāt tas piemērots arī iesācējiem neatkarīgi no viņu vecuma; tostarp – arī bērniem. Video lekciju lielāka priekšrocība ir ērta lietošana jebkurā laikā un vietā.

Videolekcijās būs iespējams uzzināt faktus par šā mūzikas instrumenta vēsturi; interesenti tiks iepazīstināti ar ģitāru veidiem un to paraugdemonstrējumiem; tiks sniegti praktiski padomi pirmās ģitāras izvēlē. “Lekcijās varēs apgūt pirmos akordus, piedāvāšu arī dziesmas, kuras varēs izmantot kā mācību materiālu. Neizpaliks arī gammas un darbs ar metronomu,” stāsta Mārcis Auziņš, piebilstot – katra lekcija sastāv no 35 – 45 minūšu gara video materiāla par konkrēto tēmu, iztirzājumu un paraugdemonstrējumiem. Tāpat lejupielādei pieejami iepriekš sagatavoti materiāli PDF formātā izprintēšanai ērtai tēmas apgūšanai.

“Ja man jautā, cik ilgā laikā iespējams apgūt ģitārspēli, parasti atbildu, ka tas ir atkarīgs no nodarbību intensitātes un iepriekšējās sagatavotības. Šis mācību materiāls, kuru piedāvāju, ir gana apjomīgs, lai, uzsākot ģitārspēles apguvi, apgūstamā materiāla pietiktu pusgadam vai pat gadam regulāra darba. “Pats galvenais, lai cilvēkam ir gribēšana, lai ir pieejama planšete, dators vai telefons un interneta pieslēgums, kā arī, protams, laiks!” uzsver mūziķis.

30.06.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto