Uz viena viļņa šogad Jūras svētkos Ventspilī

1250

Jūlija otrajā nedēļas nogalē, 9.jūlijā, līksme un prieks sitīs augstu vilni, jo norisināsies kārtējie Jūras svētki. Šogad svētku rīkotāji aicina būt “uz viena viļņa”, jo kad vairāki cilvēki ir noskaņojušies vienās emocionālās frekvencēs, tā arī mēdz teikt, ka “viņi ir uz viena viļņa”.

Svētku iesākumā plkst.11 notiks piemiņas brīdis pie piemiņas akmens jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps jūras dzelmē.

Plkst.12 jūras valdnieks Neptūns atklās svētkus Ostas ielas promenādē. Ar dziesmām un dejām laukumā pie Hercoga Jēkaba piestātnes varēs iesildīties svētkiem, savukārt uz centrālās skatuves muzicēs grupa Turaidas Roze, muzikālā apvienība Neaizmirstulītes ar 50., 60. un 70.gadu spilgtākām latviešu estrādes melodijām un Mariachi.

Uz skatuves pie Govs ceļotājas būs iespēja baudīt pozitīvu enerģijas devu kopā ar Ventspils karsējmeitenēm, ielu vingrotājiem, grupu Pieneņu Vīns, Dj Jainaro un duetu Duende, kā arī pārbaudīt spēkus un erudīciju dažādos konkursos, laimējot sponsoru sarūpētās balvas.

Autostāvvietas laukumā pie Valsts policijas ēkas notiks muzikāls uzvedums bērniem Pepijas stāsts, rotaļas, atrakcijas, spēles, radošās darbnīcas, kā arī Anneles piepūšamās atrakcijās.

Zaļā zonā pie Skolas un Lielās ielas krustojuma ar aizraujošiem piedzīvojumiem un atrakcijām visai ģimenei. Būs iespēja pārbaudīt spēkus sumo cīņās, skriet ar milzu kedām un piedalīties spilvenu kaujās.

Kā ierasts, būs iespējams baudīt arī visdažādākos ēdienus un dzērienus, kā arī iegādāties piedāvātos amatnieku izstrādājumus. Darbosies arī Jūras svētku tirgus ar zivju tirdziņu.

Ventas promenādes ūdeņos būs izvietoti visi pieejamie kuģi, kuteri un velkoņi, kas noformēti ar svētku rotājumu.

Īpaši azartiska gaisotne solās būt jau tradicionālajās Pūķu laivu sacensībās.

Jūras svētku visdažādākās noskaņas norisināsies arī Ventspils Zilā karoga pludmalē, pie Galvenās bibliotēkas, Amatu mājā, teātra namā Jūras vārti un Livonijas ordeņa pils pagalmā.

Savukārt pašā vakarā būs lielā ballēšanās Reņķa dārzā. Balle ritēs līdz plkst.4 rītā. Ballē muzicēs grupa Lauku muzikanti, Antra Stafecka ar grupu un DJ Roberts Lejasmeijers.

Mazo ventspilnieku un viņu draugu mazie Jūras svētki turpināsies 10. jūlijā Bērnu pilsētiņā un bērnu parkā Fantāzija kopā ar Sūkli Bobu Kvadrātbiksi un jūras zvaigzni Patriku ar okeāna stafetēm un koraļļu disciplīnām.