Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienā Ventspils pilsētā svētku vakarā ventspilniekiem pašvaldība sola iepriecināt ar grandiozu uguņošanu, kuras izmaksas gan pagaidām nav zināms, liecina pašvaldības publicētā 18.novembra svētku programmas pieteikums.

18. novembrī notiks Latvijas 101.jubilejai veltīts skriešanas un velobraukšanas pasākums. No plkst. 10.00 pulcēšanās Reņķa dārzā. Plkst. 10.30 starts bērniem 850 m distancē. Plkst. 11.18 tiks dots starts gan 11,5 km skrējienam, gan 19 km velobraucienam. Gan skrējēji, gan riteņbraucēji lēnām veiks distanci Latvijas kontūras formā. Pēc finiša ikviens saņems piemiņas suvenīrus un varēs nobaudīt siltu tēju un putru.

Plkst.17 koncertzālē Latvija izskanēs svētku koncerts ar Jāņa Lūsēna, Mārtiņa Brauna un Imanta Kalniņa mūziku. Koncertā būs dzirdami solisti Kristīne Zadovska un Zigfrīds Muktupāvels, kā arī diriģenta Kaspara Ādamsona vadītais koris Sōla. Ieeja koncertā bez maksas, taču biļetes, kā zināms, vienkāršajiem ventspilniekiem nebija pieejamas.

Plkst. 18.00 notiks svecīšu nolikšana par godu Latvijas dzimšanas dienai gan pie Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, gan pie Ventspils 2. vidusskolas.

Plkst.19 Tilta dārzā notiks koncerts Mīlu Tevi, Latvija!, kurā piedalīsies Ance Krauze, Annija Putniņa un Daumants Kalniņš. Atceroties mūsu valsts vēstures notikumus un domājot par nākotni, mākslinieki izpildīs Jāņa Lūsēna, Zigmāra Liepiņa, Jāņa Logina, Jura Kulakova, Raimonda Paula, Nika Matvejeva atmodas laika dziesmas. Pavadošajā grupā spēlēs pats Jānis Lūsēns, kā arī Aivars Gudrais, Jānis Lūsēns juniors un Harijs Gūtmanis.

Koncerta noslēgumā plkst.20 sekos uzrunas un himnas dziedājums, bet pēc tam, citējot pašvaldības teikto, “grandioza svētku uguņošana”.

Svētku koncertu varēs vērot arī interneta tiešraidē.

Salūta dēļ uz Ventas tilta tiek plānoti satiksmes ierobežojumi, brīdina pašvaldība.

17.11.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com