Ventspilī koncertēs Daumants Kalniņš un Jelgavas bigbends

1239
Autors: Ieva Čīka/LETA
Autors: Ieva Čīka/LETA

Ar Frenka Sinatras dziesmām no programmām Frank Sinatra 100 un Frank Sinatra Ziemassvētkos 28.decembrī teātra namā Jūras vārti koncertēs dziedātājs Daumants Kalniņš kopā ar Jelgavas bigbendu.

Koncerta divās daļās skanēs gan līdz šim nedzirdētas un mūziķu iepriekš neizpildītas Sinatras dziesmas, gan klausītājiem izsenis zināmi un atpazīstami populārākie skaņdarbi, tostarp arī dziesmas no Ziemassvētku repertuāra.

Koncertprogrammas kostīmu Daumantam Kalniņam radījusi kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, kas darināts autentiski leģendārā mūziķa Sinatras tēlam.

Kalniņš realizē muzikālās idejas savā džeza kvintetā, muzicē Latvijas Nacionālās operas orķestrī, uzstājas ar ģitāristu Kasparu Zemīti, kopā ar Jelgavas bigbendu iestudējis programmu veltījumu Frenka Sinatras simtgadei un ar jaunām koncertprogrammām koncertē visā Latvijā.

Jelgavas bigbends ir profesionālais mākslinieciskais kolektīvs, tā mākslinieciskais vadītājs ir diriģents Raitis Ašmanis. Kolektīvs dibināts 1991.gadā un apvieno visdažādākā ranga džeza mūzikas entuziastus.